KKTC
01 Ağu 2023 10:48 Son Güncelleme: 01 Ağu 2023 10:51

25 bin eser sahibi için bir araya geldiler

  25 bin eser sahibini temsil eden MESAM ve MSG tarafından kurulan MSF (Müzik Sektöründe Eser Sahipleri Federasyonu) 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığına Recep Ergül, Başkan Yardımcılığına Ferhat Göçer, Sayman Üyeliğe ise Abdülkadir Doğan seçildi. 

25 bin eser sahibi için bir araya geldiler

 

Müzik sektöründe eser sahiplerinin haklarını daha iyi korumak amacıyla iki büyük meslek birliği tarafından kurulan Müzik Sektöründe Eser Sahipleri Federasyonu (MSF) 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı. 

31 Temmuz Pazartesi yapılan Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığına Recep Ergül, Başkan Yardımcılığına Ferhat Göçer, Sayman Üyeliğe ise Abdülkadir Doğan seçildi. MSF Yönetim Kurulunda Fuat Güner, Zeynep Talu, Selim Çaldıran, Seda Akay ve İskender Paydaş gibi isimler bulunuyor.

MSF ile MESAM ve MSG ortak lisanslama başta olmak üzere, her konuda birlikte hareket edecek. Müzik Sektöründe Eser Sahipleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül müzik emekçileri için hayata geçirilen bu yapılanmayla, telif toplama konusunda, tek elden lisanslama yapılacak ve tek muhataplık söz konusu olacağını belirtti.

 

 

ETİKETLER
#MSF #MESAM #MSG #TELİF