KKTC
12 Eki 2020 16:56 Son Güncelleme: 12 Eki 2020 17:20

Rektörden Kıbrıslı Türkler için akıl almaz sözler: "Rumlardan farkı kalmamış"

Bu sözler Kıbrıslı Türkleri çok kızdıracak. Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Kıbrıslı Türkler için öyle ağır konuştu ki...

Rektörden Kıbrıslı Türkler için akıl almaz sözler: "Rumlardan farkı kalmamış"

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Kıbrıslı Türkler için ağır ithamda bulunarak çok tepki çekecek bir sosyal medya paylaşımı yaptı. Nur cemaatine bağlı bir rektör olarak tanınan Prof. Dr. Ahmet Akgündüz Kıbrıslı Türklerin dörtte birinin Rumlaştığını ve Kıbrıs'ın bu nedenle Türkiye'ye ilhak edilmesi gerektiğini yazdı. 

Çok tartışılacak sözlerin sahibi Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz... Halen nur cemaatinin önde gelen isimlerinden biri olarak tanınan Akgündüz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şöyle dedi:  "Kıbrıs Türkiye'ye ilhak edilmeli. Zira dörtte birinin Rumlardan farkı kalmamış. Dini ve kültürel yozlaşma son noktasında..." 

KKTC cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde yaptığı çok tartışmalı paylaşımla dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün amacının ve hedefinin ne olduğu merak konusu oldu. Seçim sonuçlarının hemen ardından yapılan bu paylaşım siyasi kulislerde anlamlı bulundu. 

KKTC'deki seçimlerin hemen ardından mesaj paylaşan Akgündüz, Kıbrıs'ın Türkiye'ye bağlanmasını isterken, Kıbrıs'ta yozlaşmanın olduğunu iddia etti.

Ahmet Akgündüz, "Kıbrıs Türkiye'ye ilhak edilmeli. Zira dörtte birinin Rumlardan farkı kalmamış. Dini ve kültürel yozlaşma son noktasında..." diye yazdı.