Magazin
06 Eki 2020 19:03 Son Güncelleme: 06 Eki 2020 22:07

Rihanna özür diledi! Hadisli şarkı büyük tepki toplamıştı

Ünlü şarkıcı Rihanna'nın defilesinde çalan şarkıda hadislerin olması Müslümanların büyük tepkisini çekmişti. Rihanna, gelen tepkiler nedeniyle özür dileyerek "Tanrı ve herhangi bir dine karşı herhangi bir saygısızlık yapmam ve bu nedenle projemizde kullanılan bu şarkı tamamen sorumsuzcaydı" dedi.

Rihanna özür diledi! Hadisli şarkı büyük tepki toplamıştı

Barbadoslu şarkıcı Rihanna'ın markası olan Savage x fenty için düzenlenen defilede çalan içinde hadisler olan şarkı büyük tepki almıştı. 32 yaşındaki Rihanna, tepkiler üzerine özür diledi. Rihanna sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama ile özür dilerken şöyle dedi: ""Tanrı ve herhangi bir dine karşı herhangi bir saygısızlık yapmam ve bu nedenle projemizde kullanılan bu şarkı tamamen sorumsuzcaydı" 

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Savage x fenty defilesi sırasında çalan şarkının bir kısmında İslami hadis kullanıldı. Rihanna'nın katıldığı defilede arka fonda çalan şarkıdaki İslami hadisler nedeniyle büyük tepki geldi. 

Bunun üzerine bir açıklama yapan Rihanna, dikkatsizlik yapıldığını belirterek "Tanrı ve herhangi bir dine karşı herhangi bir saygısızlık yapmam ve bu nedenle projemizde kullanılan bu şarkı tamamen sorumsuzcaydı" dedi. 

Rihanna'nın Savage x fenty markasının defilesi geçen hafta yapıldı. Defilede çalan Cou Cou Chloe'nin Doom isimli şarkısının içinde hadisler mikslendiği dikkati çekti. Sosyal medyada kullanılan şarkıya tepki oluşmasının ardından yapımcı Cou Cou Chloe, açıklama yaparak özür diledi ve şarkının stream platformlarından değiştirileceğini söyledi.

Rihanna da Instagram hesabından özür dileyerek şöyle yazdı: 

"Savage x fenty gösterimizde bilinçsiz bir şekilde yapılan yanlış bir dikkatsizliğe dikkati çektikleri için Müslüman topluluğa teşekkür ederim. Daha önemlisi bu kötü niyetsiz ancak dikkatsiz hata için özür dilerim. Pek çok Müslüman kardeşimizi üzdüğümüzü biliyoruz ve bundan dolayı çok üzgünüm! Tanrı ve herhangi bir dine karşı herhangi bir saygısızlık yapmam ve bu nedene projemizde kullanılan bu şarkı tamamen sorumsuzcaydı. Bunun bir daha olmamasını sağlayacağız. Anlayışınız ve affediciliğiniz için teşekkür ederim."

ETİKETLER
#Rihanna