KKTC
25 Şub 2021 19:20 Son Güncelleme: 25 Şub 2021 19:28

Rum Kesimi'nde koronavirüs rahatlaması! Bazı kısıtlamalar kalkıyor

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde koronavirüs nedeniyle uygulanan bazı kısıtlamaların kaldırılacağı bildirildi. 1 Mart Pazartesi günü yeni uygulamaya göre okullarda bazı sınıflarda yüz yüze eğitim başlayacak. Kaldırılacak olan diğer kısıtlamalar neler?

Rum Kesimi'nde koronavirüs rahatlaması! Bazı kısıtlamalar kalkıyor

Güney Kıbrıs’ta korona virüsüyle mücadelede uygulamaya konulan kısıtlamalardan bazıları pazartesinden itibaren kaldırılıyor. Lise 1. ve 2. sınıflar yüz yüze eğitim görmeye başlayacak, sanat galerileri spor salonları dans okulları ve diğer kapalı spor salonları hizmet verebilecek

Güney Kıbrıs’ta Korona virüsüyle mücadele kapsamında uygulamaya konulan kısıtlamalardan bazıları 1 Mart Pazartesi tarihinden itibaren kaldırıldı.

Rum haber kaynakları, Rum Sağlık Bakanı Konstantinos Yoannu’nun bugün düzenlediği basın toplantısında, Korona virüsle mücadele çerçevesinde uygulanan bazı kısıtlamaların, eğitim, kültürel faaliyetler ve kişilerin psikolojik yorgunluklarını rahatlatmaya yoğunlaşan kısımlarında bir dizi gevşemeye gidildiğini duyurduğunu yazdılar.

Habere göre, Rum Sağlık Bakanı Yoannu düzenlediği basın açıklamasında, 1 Mart Pazartesi tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, lise birinci ve ikinci sınıfların yüz yüze eğitim görmeye başlayacaklarını, öğretmen-öğrenci şeklinde baş başa olacak özel derslerin yapılabileceğini, sanat galerilerinin, spor salonlarının, dans okullarının ve diğer kapalı spor salonlarının, belirlenen kriterlere uyulması kaydıyla hizmet verebileceklerini ifade etti.

Yoannu ayrıca, kişilerin doğa yürüyüşü yapmalarına uygulanan kısıtlamanın da kaldırıldığını belirtirken, 8 Mart itibarıyla ortaokulların, 16 Mart itibarıyla ise restoran, kafe vb yerlerin açılmasının öngörüldüğünü de duyurdu.