Güncel
13 Eki 2020 08:05 Son Güncelleme: 13 Eki 2020 08:06

Rumlar'dan İngiliz hükümetine Maraş mektubu!

Rumlar'dan İngiliz hükümetine Maraş mektubu! İngiltere'de yaşayan Kıbrıslı Rumlar, mektupla KKTC'nin Maraş'ı açması eleştirildi.

Rumlar'dan İngiliz hükümetine Maraş mektubu!

Rumlar'dan İngiliz hükümetine Maraş mektubu! İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Rumlar, Maraş'ın açılmasına tepki gösteren mektubu Dışişleri Bakanı Dominic Raab’a gönderdiler. 

“Birleşik Krallık Milli Kıbrıs Federasyonu" tarafından yazılan mektupta, Maraş'la ilgili olarak BM Güvenlik Konseyinin açıklamasının ve Güvenlik Konseyinin ilgili kararlarının somut bir şekilde uygulanması gerekti ifade edildi. 

“Birleşik Krallık Milli Kıbrıs Federasyonu”, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’a Maraş'ın açılmasını eleştiren bir mektup gönderdi.

Fileleftheros gazetesinin haberine göre mektupta Federasyon Başkanı Hristos Karaolis’in imzası yer aldı. Aynı haberde Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in bugün İngiltere Başbakanı Boris Johnson’la telefonda görüşeceği yer aldı. 

Haberde, Federasyonun, İngiltere’de yaşayan Rumların iradesinin net ve güçlü bir şekilde ifade edilmesi amacıyla, İngiltere Dışişleri Bakanlığına yönelik mesajlarla elektronik bir seferberlik başlattığı da belirtildi.

Gazete, Federasyonun bugünden itibaren İngiltere’de yaşayan Rumlara ve bunu arzu eden herhangi başka bir vatandaşa, BM Güvenlik Konseyinin Maraş ve Kıbrıs’la ilgili açıklamaları ile kararlarının uygulanmasının sağlanması için, Londra tarafından mümkün olan her türlü önlem ve faaliyetin incelenmesini talep ederek, İngiltere Dışişleri Bakanı Raab’a elektronik posta gönderebilme imkanı tanıdığını da aktardı.

 

ETİKETLER
#Maraş bölgesi