KKTC
14 Ara 2020 18:37 Son Güncelleme: 14 Ara 2020 19:12

Sağlık Bakanı neyi bekliyor? İzole konusunu değerlendireceğim

Sağlık Bakanı Ali Pilli, temaslının temaslısı olması nedeniyle ailesinden ayrı bir şekilde kendini izole ettiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı neyi bekliyor? İzole konusunu değerlendireceğim

Sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Bakan Pilli, 3 günün sonunda yapacağı testin negatif çıkması durumunda izole konusunda tekrar değerlendirme yapacağını kaydetti. Herhangi bir şikayeti olmadığını vurgulayan Pilli, “Pozitif olmamam gerekir, az bir ihtimal de olsa izole oldum” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Pilli, direkt olmasa da temaslının temaslısı olması nedeniyle kendini izole ettiğini kaydetti. Ailesinden ayrı bir şekilde izole olduğunu söyleyen Bakan Pilli, geçen Perşembe Başhekim Dr. Adil Özyılkan’ın da olduğu toplantıya katılması ve Özyılkan’ın pozitif çıkması nedeniyle izole olduğunu anlattı.

Perşembe günkü toplantıya katılanlara bugün PCR testi yapıldığını bildiren Pilli, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür ve İki toplumlu Sağlık Komitesi eş Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Yataklı Tedavi Kurumları Müdürü Dr. Cenk Soydan’ın aralarında olduğu kişilerin test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.

Cumartesi günü yapılan test sonucunun negatif çıktığını kaydeden Pilli, 3 gün sonra kendisine bir test daha yapılacağını ifade etti. 3 günü beklemeden de test yaptırabileceğini dile getiren Pilli, 3 günün sonunda yapacağı testin negatif çıkması durumunda ise izole konusunda tekrar değerlendirme yapacağını kaydetti.

Herhangi bir şikayeti olmadığını da vurgulayan Pilli, “Pozitif olmamam gerekir, az bir ihtimal de olsa izole oldum” diye konuştu. İşi gereği sağlık personeli ile sürekli iletişim içerisinde olduğunu ve gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Pilli, sağlık çalışanlarının her zaman risk altında olduğuna dikkat çekti.

İzole olmasının işlerini aksatmadığına vurgu yapan Pilli, “İşimin başındayım, buradan olayları daha iyi idare ediyorum. Daha aktif çalışıyorum. Her şeyden haberimiz vardır” şeklinde konuştu.