KKTC
18 Ara 2020 08:09 Son Güncelleme: 18 Ara 2020 08:17

Sağlık Bakanı'ndan ürküten açıklama: Nalbantoğlu'nda 46 kişi izolasyon altında

Sağlık Bakanı Ali Pilli Nalbantoğlu'nda Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde 46 kişinin izolasyon altında olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı'ndan ürküten açıklama: Nalbantoğlu'nda 46 kişi izolasyon altında

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde ürküten koronavirüs gelişmesini açıkladı. Koronavirüslü kişiyle temaslı olan bir hastane personelinin 46 kişiyle temas ettiği ortaya çıktı. 

Bakan Ali Pilli'nin açıklamalarına göre hastanede çalışan ve daha önce koronavirüs saptanan işçi başı ile bir personelin temaslı hale geldi. Personel bunu kendisini gizledi ve hastanede çalışmaya devam etti. Bunun sonucunda da hastanede 46 kişiyle temaslı hale geldi. 

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, televizyon yayınında yaptığı açıklamada şahsın suç işlediğini de hatırlatarak "Gerekli soruşturma başlatılacak ve cezası verilecek" dedi. 

Sağlık Bakanı Ali Pilli, hastanede çalışan ve daha önce koronavirüs saptanan işçi başı ile birebir temasta olan bir hastane çalışanının kendisini gizlediğini anımsattı. Söz konusu şahsın kendini gizlediğini ve hastanede çalışmaya devam ettiğini kaydeden Pilli, yasaya göre büyük bir suç işlendiğini, gerekli soruşturmanın başlatılacağını ve ceza verileceğini vurguladı.

Temaslı olduğunu bilen şahsın kendini iyi hissetmediği için hastanede test yaptırdığını ve PCR testinin pozitif çıktığını dile getirdi. Pilli, söz konusu şahsın hastanede 46 temaslısının tespit edildiğini ve izole altına alındığını açıkladı.

10 MÜLTECİ POZİTİF 

Günlük vaka sayılarıyla ilgili bilgi veren Pilli, bugün 29 yeni vaka saptandığını, vakaların 10 tanesinin ise mülteciler olduğunu kaydetti.

Pilli, vakalardan 9 tanesinin yerel, 4 tanesinin karantinada olan temaslı vaka, 6 tanesinin ise yurt dışından gelen vakalar olduğunu söyledi.