Güncel
11 Eki 2020 22:28 Son Güncelleme: 11 Eki 2020 22:45

Seçimin ilk turunda elenen Serdar Denktaş ne dedi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimine bağımsız aday olarak katılan Serdar Denktaş beklediği oyu alamadı. Serdar Denktaş, sonuçlar için ne dedi?

Seçimin ilk turunda elenen Serdar Denktaş ne dedi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçim tarihinde seçmen ilk kez 11 aday arasında tercih yapmak zorunda kaldı. Adaylardan biri de Serdar Denktaş'tı.

Seçime bağımsız aday olarak giren Serdar Denktaş, sandıktan %4.20 oranında oy çıkarabildi. Geçerli 110 bin 779 oyun 4653'ünü alabildi. 

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş seçim sonuçları belli olduktan sonra ilk açıklamasını yaptı. Denktaş “Aldığım oydan elbette memnun değilim. Kimin ne kadar oy aldığından çok daha önemli olan şey, bu ülkenin iradesinin gittikçe erozyona uğramasıdır." dedi. 

Serdar Denktaş'ın yaptığı açıklama şöyle: “Bir seçimi daha geride bıraktık. Aldığım oydan elbette memnun değilim. Ancak üzerinde durmamız gereken ve benim de önümüzdeki günlerde üzerinde kafa yoracağım konu, ülkemiz insanın yarısının sandığa gitmediği gerçeğidir. Kimin ne kadar oy aldığından çok daha önemli olan şey, bu ülkenin iradesinin gittikçe erozyona uğramasıdır. Ben öncelikle aileme, sonra da benimle birlikte canla başla çalışan ekibime ve mesajlarımın kitlelere ulaşmasını sağlayan basın mensuplarına teşekkür ederim. Elbette önümüzdeki bir iki gün içerisinde çok kapsamlı bir değerlendirme yapıp seçim sonuçları ile ilgili fikirlerimi halkımla paylaşacağım. Hoşça kalın. Şimdilik."