Politika
13 Eki 2020 21:35 Son Güncelleme: 13 Eki 2020 21:51

Seçimin mağluplarından HP Genel Başkanı Yenal Senin istifa mı edecek?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda kaybedenler arasında Halkın Partisi'nin desteklediği Kudret Özersay da bulunuyor. Halkçı Parti Genel Başkanı Yenal Senin, sessizliğini sosyal medyadan yaptığı açıklama ile bozdu. Paylaşımındaki ifadeler Yenal Senin, yakında görevini bırakacağını düşündürdü.

Seçimin mağluplarından HP Genel Başkanı Yenal Senin istifa mı edecek?

HP Genel Başkanı Yenal Senin, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk ayağında başarısız sonuç karşısında sessizliğini bozdu. Halkın Partisi'nin desteklediği bağımsız aday Kudret Özersay'ın aldığı oydan memnun olmadığını belirten Yenal Senin “Mücadele ruhumu ileriye ne kadar taşırım bilemiyorum” dedi.

HER SONUCUN BEDELİ OLACAKTIR

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Yenal Senin, cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası ilk kez konuştu. Destekledikleri aday Kudret Özersay’ın aldığı sonucun kendilerini memnun etmediğini ifade etti. Bunun bir sonucunun da olacağını vurgulayan Yenal Senin “Halkın takdirine saygım sonsuzdur. Ancak her sonucun bir bedeli olacağı aşikardır” dedi. 

Yenal Senin, destek verdikleri Özersay için de 'onur duydum' diyerek şunları söyledi: "Kudret Özersay ile bu yolu yürümekten onur duydum. Bu yolda terimin son damlasına kadar mücadele ettim ve bu mücadeleden zerre pişmanlık duymadım. Herkes kadar, biz de hatalar yaptık. Bu toplum için çok bedeller ödeyen böyle bir değerin karşılığı bu mu olmalıydı? İlerleyen dönemler bu sorunun cevabını bize verecektir.” 

İSTİFA MI EDECEK

HP Genel Başkanı Yenal Senin'in sözleri istifa edebileceği yönünde yorumlandı. Özellikle şu cümleleri dikkat çekti: "Mücadele ruhumu, enerjimi, inancımı ileriye ne kadar taşırım bilemiyorum. Şu anki sorumluluğum bilincinde, bu yolda ihmal ettiğim özellikle eşim ve ailemle istişare ederek, düşüncelerimi yakın zamanda paylaşacağım.” 

EŞİ VE AİLESİ İLE İSTİŞARE EDECEK

Yenal Senin mesajına şöyle devam etti: Bu mesajı yazarken siyasi partimin veya bulunduğum makamın sıfatını taşıyarak değil, sizin tanıdığınız Yenal olarak yazmaktayım. Hem kendi geleceğim, hem de hocanın geleceği ile düşüncelerini ve desteklerini içeren çok sayıda mesaj var. Sağ olsunlar. Çok duygulandığımı belirtmek isterim. Ancak mücadele ruhumu, enerjimi, inancımı ileriye ne kadar taşırım bilemiyorum. Şu anki sorumluluğum bilincinde, bu yolda ihmal ettiğim özellikle eşim ve ailemle istişare ederek, düşüncelerimi yakın zamanda paylaşacağım. Destek veren, vermeyen - seven, sevmeyen herkese çok teşekkürler.”