KKTC
09 Mar 2021 11:34 Son Güncelleme: 09 Mar 2021 11:42

Sendikadan Bakan Arıklı'ya yalanlama! Görevden alınan yok!

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'nın KIB-TEK'te 3 kişiyi görevden aldığını açıklamasının ardından Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Kubilay Özkıraç'tan yalanlama geldi.

Sendikadan Bakan Arıklı'ya yalanlama! Görevden alınan yok!

Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'nın KIB-TEK'te 3 kişiyi görevden aldığını açıklamıştı. Ancak bu açıklamaya El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç'tan yalanlama geldi. Özkıraç “Görevden alınan olmadı, görev yeri değişen oldu. Müdür Muavini, Koordinasyon Kurulu üyeliğine atandı. Halkı yanıltıyor, üç kişi değil, bir kişinin, sadece görev yeri değişti” dedi.

Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın “Haklarında polis soruşturması açılan KIBTEK’teki üç üst düzey yetkiliyi görevden aldım” demişti. El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, “Görevden alınan olmadı, görev yeri değişen oldu. Müdür Muavini, Koordinasyon Kurulu üyeliğine atandı. Halkı yanıltıyor, üç kişi değil, bir kişinin, sadece görev yeri değişti” açıklamasında bulundu. 

Bakan Arıklı’nın, 'dedektif rolüne bürünmesini doğru bulmadığını' belirten Özkıraç, “KIB-TEK’in Yönetim Kurulu var, mekanizma var, Sayıştay Raporları var” dedi.

GÖREVDEN ALINAN YOK

Arıklı’nın dünkü açıklamasında “Haklarında polis soruşturması açılan KIB-TEK’teki üç üst düzey yetkiliyi görevden aldım” açıklamasını yalanladı. Özkıraç, “Öncelikle görevden alınan olmadı, görev yeri değişen oldu. Müdür Muavini, Koordinasyon Kurulu üyeliğine atandı. Halkı yanıltıyor, üç kişi değil, bir kişinin, sadece görev yeri değişti” diye konuştu. 

ARIKLI ÖNCE KENDİ MÜSTEŞARININ KULAĞINI ÇEKSİN

“Erhan Arıklı, önce kendi Müsteşarının kulağını çeksin” diyen Özkıraç, “Müsteşarı, basının içine sızdığını iddia ettiği mafya liderinin ismini açıklasın” dedi.

Arıklı’nın dünkü açıklamasına değinen Özkıraç, “KIBTEK’i özelleştirmeyeceğini ama elektriği özelleştireceğini söylemiş. Elektriği özelleştirmek ne demek? Bu ülkeyi başlarına yıkarız. Bizim sabrımız taşıyor, sokaklara döküleceğiz” ifadelerini kullandı.

“MALİYENİN ELEKTRİĞİ CUMA GÜNÜ KESİLDİ, ARIKLI’NIN HABERİ YOK”

Erhan Arıklı’nın, Maliye Bakanlığı’na ait binanın elektrik enerjisinin ne zaman kesildiğinden haberi olmadığını vurgulayan Özkıraç, “Bu elektrik Cuma günü kesildi. Arıklı ise dünkü programda, elektriğin dün kesildiğini söyledi. Haberi yok. Şimdi Maliye binasına yeniden elektrik verildi. Yetkililer bir hafta süre istedi. Eğer bir haftanın sonunda ödeme yapılmayacaksa, yine keseceğiz. AKSA’ya her ay 65 milyon lirayı bulup verenler, KIBTEK’e de borçlarını ödeyecek” şeklinde konuştu.

“HER BORCU OLAN KURUM VE KURULUŞUN ELEKTRİK ENERJİSİ KESİLECEKTİR”

Özkıraç, “Bu kurum, ne benim ne de Erhan Arıklı’nın malıdır. Bu kurum, toplumun malıdır. Birileri tehdit olarak alacaksa alsın. Her borcu olan kurum ve kuruluşun elektrik enerjisi kesilecektir” uyarısında bulundu.