Politika
15 Eki 2020 09:15 Son Güncelleme: 15 Eki 2020 09:15

Serdar Denktaş Ersin Tatar'ı destekleyen oğluna ne dedi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ersin Tatar'ı destekleyeceğini açıklayan Rauf Denktaş'a babasından cevap geldi. Baba Serdar Denktaş, oğlunun kararı için ne söyledi?

Serdar Denktaş Ersin Tatar'ı destekleyen oğluna ne dedi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde Denktaş ailesinde dikkat çeken bir gelişme ortaya çıktı. Gelişmeler üst üste koyulduğunda baba oğul arasında siyasi bir ayrışmanın olduğuna dair kanaat oluştu.

DP'de 28 yıl mücadele veren Serdar Denktaş, partisi ile olan bağını kopardığını açıkladı. Yaptığı açıklama sırasında ikinci turda iki adaydan birine oy vereceğini belirterek, tavrını gizli tuttu. Bunun ardından ise DP'den Ersin Tatar'a destek açıklaması geldi. 

Serdar Denktaş'ın Ersin Tatar'a destek vermeyeceği düşünülmeye başlandı. Hemen ardından ise oğul Rauf Denktaş da Ersin Tatar'a destek vereceğini duyurdu. 

Oğlunun açıklamasına karşı baba Serdar Denktaş da bir açıklama yapınca, siyasi ayrışmanın resmi netleşmeye başladı. KKTC siyasetini iyi okuyanlar "Serdar Denktaş oyunu Mustafa Akıncı'ya verecek" yorumlarını yapmaya başladı. 

Serdar Denktaş oğlunun Ersin Tatar'ı destekleyeceğini açıklaması üzerine şu yorumda bulundu: “Babayı oğula, oğlu babaya karşı karşıya getiren bir dönem daha vardı. Kararına saygı duymak babamdan öğrendiğim görevimdir” 

Serdar Denktaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Oğlum canımdır, kanımdır. Yaklaşık 40 yaşında kendi kendini yönetendir. İradesi ona aittir. Benim iradem de bana. Evladım tek oğlumdur. Verdiği karar kendisinindir. Saygı duymak babamdan öğrendiğim ödevimdir. Hayırlı olsun oğlum” dedi.