Politika
15 Eki 2020 08:42 Son Güncelleme: 15 Eki 2020 08:42

Serdar Denktaş partisi ile bağını kopardı! Seçimde kimi destekleyecek?

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda alınan sonucun ardından partisi ile bağını kopardığını açıkladı. Denktaş, seçimde kimi destekleyeceğine yönelik ser verip sır vermedi.

Serdar Denktaş partisi ile bağını kopardı! Seçimde kimi destekleyecek?

Serdar Denktaş, 28 yıl emek verdiği ve 21 yıl genel başkanlığını yürüttüğü Demokrat Parti (DP) ile bağlarını kopardığını açıkladı. KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak giren ve beklediği oyu alamayan Denktaş, katıldığı MYK toplantısında kararını açıkladı. 

DP eski Genel Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş, DP ile olan bağını tamamen kopardığını katıldığı  Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında duyurdu.

Serdar Denktaş, aldığı kararla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Denktaş, "Ben, seçim boyunca “İrademize sahip çıkalım" çağırısı yaparken yıllarca başkanlığını yaptığım partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa, bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır” dedi.

KİMİ DESTEKLEYECEK

Herkesin merak ettiği "Serdar Denktaş ikinci turda hangi adayı destekleyecek?" sorusunun cevabını da açıklamasında yer verdi. Serdar Denktaş, her iki aday ile ilgili tavrını net olarak ortaya koymazken " İkinci tura kalan iki aday ilk turda rakiplerimdi ve her ikisini de eleştirmiştim. Ben kendi düşüncelerimi halkımıza anlatmaya çalışırken çeşitli suçlamalarla da yüz yüze kaldım. Bugün geldiğimiz ortamda kendi özgür irademle oyumu iki adaydan birine kullanmak için sandığa gideceğim. Kimsenin iradesine yön verme gibi bir uğraş içerisinde olmayacağım. Seçilecek aday kim olursa olsun makamda olduğu sürece o makama saygılı olmaya devam edeceğim." dedi.

KENDİ ONURUNA SAHİP ÇIKTI

Serdar Denktaş şöyle dedi: 

“28 yıl içinde emek harcadığım, 21 yıl Genel Başkanlığını yürüttüğüm Demokrat Parti ile olan bağımı dün akşam katıldığım MYK toplantısında tamamen koparma kararı aldığımı Kurul üyelerine duyurmuştum. Ben seçim boyunca "İrademize sahip çıkalım" çağırısı yaparken yıllarca başkanlığını yaptığım partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır."