Güncel
06 Kas 2020 08:02 Son Güncelleme: 06 Kas 2020 08:29

Sorakın: UBP sorumsuz! Yapılanlar Kıbrıs Türk halkına saygısızlıktır!

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, UBP'deki gelişmeleri sorumsuzluk ve Kıbrıs Türk halkına saygısızlık olarak değerlendirdi.

Sorakın: UBP sorumsuz! Yapılanlar Kıbrıs Türk halkına saygısızlıktır!

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, UBP'deki gelişmeleri değerlendirirken "Kıbrıs Türk halkına yapılan en büyük saygısızlıktır" dedi. 

Erdoğan Sorakın sosyal medya paylaşımıyla UBP'deki gelişmeleri değerlendirdi. CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, KKTC'de evine ekmek götüremeyen binlerce insanın olduğuna dikkat çekti. Zor zamanların yaşandığı bugünlerde UBP’nin sorumsuzca hareket ettiğini ve yapılanların Kıbrıs Türk halkına saygısızlık olduğunu belirtti. 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, UBP Genel Başkanlık adaylığından iki adayın da çekilerek kurultayın ertelenmesini değerlendirdi. 

UBP’nin kurultay kararı sonrası eleştiride bulunarak, “UBP’nin güllük gülistanlık havası ve sorumsuzca hareket etmesi, Kıbrıs Türk halkına yapılan en büyük saygısızlıktır” dedi.

Erdoğan Sorakın sosyal medya paylaşımında şunları söyledi: 

Ülkemizde 10 binin üzerinde işyerinin kapandığı, evine ekmek götüremeyen binlerce işsizin olduğu, TL’nin döviz karşısında ciddi değer kaybının olduğu, borç taksitlerinin ödenemediği, alım gücünün ciddi anlamda gerilediği, eğitimde, sağlıkta diz boyu sorunların yaşandığı bu günlerde Ulusal Birlik Partisi’nin güllük gülistanlık havası ve sorumsuzca hareket etmesi Kıbrıs Türk Halkına yapılan en büyük saygısızlıktır.
Sn Ersan Saner: “ Kimse yapılan spekülasyonlara, gerçek dışı iddialara kulak vermesin” diyor. Yapılan spekülasyonlar ve gerçek dışı iddialar ne?
UBP’nin içişlerine karışacak değiliz ama kurultayın iptal gerekçelerinin ve yaşananların kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir.

 
 

ETİKETLER
#Erdoğan Sorakın