Türkiye
01 Kas 2020 17:52 Son Güncelleme: 01 Kas 2020 18:01

Süleyman Soylu ve İbrahim Kalın koronavirüs kaptı

Koronavirüs Türkiye Cumhuriyeti kabinesine de sıçradı. Devletin en üst iki ismi virüse yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tedavi altında...

Süleyman Soylu ve İbrahim Kalın koronavirüs kaptı

Koronavirüs dalgası hızla pik yaparken Türkiye İçişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü de hastalığa yakalandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyadan hastalığını duyurdu. Bakan Soylu, eşi, kızı ve kendisinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Soylu, "Düne kadar evde sürdürdüğümüz tedavi doktorlarımızın tavsiyesi ile hastane ortamına nakledilmiştir" dedi.

Koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, "Hafif semptomlarla geçirdiğim koronavirüs tedavisinde son aşamaya geldim" ifadelerini kullandı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu koronavirüse yakalandığını duyurdu. Soylu kendisiyle birlikte eşine ve kızına yapılan testin de pozitif çıktığını açıkladı.

Soylu'nun Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

"Pazartesi günü kendimizi iyi hissetmeyince tekraren yaptırdığımız test; eşim, kızım ve bende pozitif çıktı.

 

Düne kadar evde sürdürdüğümüz tedavi doktorlarımızın tavsiyesi ile hastane ortamına nakledilmiştir. Şükürler olsun, şimdi biraz daha iyiyiz.

Bu vesile ile tüm hastalara ve İzmir depreminde yaralananlara acil şifalar, depremde hayatını kaybeden İzmirli hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyorum."

ŞU ANDA İYİYİM

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kalın, "Hafif semptomlarla geçirdiğim koronavirüs tedavisinde son aşamaya geldim. Şu anda gayet iyiyim hamdolsun. Arayan, soran, mesaj gönderen, dua eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.