KKTC
09 Tem 2023 23:48 Son Güncelleme: 09 Tem 2023 23:55

Suriyeli mülteciyi öldüren Yunan polis serbest kaldı

Yunanistan’ın Larissa kentinde dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan 20 yaşındaki Suriyeli göçmene ateş ederek ölümüne neden olan polis, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Suriyeli mülteciyi öldüren Yunan polis serbest kaldı


Yunanistan’ın Larissa kentindeki Moschohori ilçesinde dün sabah meydana gelen olayda çalıntı otomobille seyir halindeyken polisin dur ihbarına uymayarak kaçan ve bir süre sonra ise duvara çarparak kaza yapan 20 yaşındaki Suriyeli göçmen araçtan inip kaçmaya çalışırken bir polisin ateş etmesi üzerine vurularak öldürüldü.

SERBEST KALDI

Suriyeli genç otopsi için Larissa Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, ateş eden 45 yaşındaki polis ise bugün Larissa Adliyesi'nde mahkemeye çıktı. Duruşma sonrası polisin avukatı Demosthenes Goulas basına yaptığı açıklamada müvekkilinin olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğun belirterek “Sayın savcı tarafından bize bildirildiği üzere, soruşturma açıldığı belirtildi. Müvekkilim serbest kaldı. Tutuksuz yargılanacak müvekkilim zaten serbest” dedi.

POLİSİN AYAĞI TAKILMIŞ

Güneydoğu Attika Polis Çalışanları Sendikası Başkanı Yorgos Kalliakmanis de devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, 45 yaşındaki polis memurunun takip sırasında ayağının takıldığını ve silahının patlayarak 20 yaşındaki Suriyeliyi ölümcül şekilde yaraladığını öne sürdü.

ETİKETLER
#yunan #mülteci #polis