Güncel
24 Kas 2020 08:30 Son Güncelleme: 24 Kas 2020 09:31

Taksi şoförü içinde 300 bin dolar olan paketi önce bomba sanmış! Sonra da...

Bu devirde böyle insan az bulunuyor. Taksi şoförü arka koltuktaki paketi önce bomba sandı. Sonra kontrol edince içinde 300 bin Euro olduğunu gördü. Sonra ne mi yaptı?

Taksi şoförü içinde 300 bin dolar olan paketi önce bomba sanmış! Sonra da...

İstanbul Havalimanı'nda taksi şoförlüğü yapan Engin Olgaç, bu dönemde herkesin yapmayacağı bir insani davranışta bunununca medyanın gündemine oturdu. Olgaç, havalimanından taksisine aldığı turist yolcuyu gödeceği otele bıraktıktan sonra arka koltukta bir paket gördü.

Engin Olgaç, önce bomba zannettiği paketten 300 bin Euro çıktığını söyledi. Taksi şoförü, unutulan parayı Finlandiyalı turiste teslim etti. 

Örnek bir insani davranışta bulunan taksi şoförü Engin Olgaç yaşadıklarını şöyle anlattı: 

"Arabamı yıkatmak istedim. Bu sırada arka koltukta bir çanta gördüm. Havalimanından alıp otele bıraktığım son müşterinin unuttuğunu anladım. Çantada bomba olabileceğini düşündüm. Ama bir turist benim arabama neden bomba bıraksın ki, diyerek çantayı sahibine ulaştırmak için açtım kontrol ettim. İçini açtığımda şok oldum. Deste deste döviz vardı. Saymadım ellemedim. Hiç düşünmeden direkt olarak o turisti bıraktığım otele gittim."

ÖDÜL OLARAK NE VERDİ?

Enginç Olgaç çantayı teslim ettiğinde Finlandiya pasaportlu Finlandiya pasaportlu Hassan Sakarie Abdullahturist adlı turistin çok mutlu olduğunu belirterek "Parayı kendisine teslim ettiğimde bana sarıldı. Çok sevindi. Bir anda dünyası değişti."

7 yıldır taksi şoförlüğü yapan Engin Olgaç, 7 aylık bir evlat sahibi. İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ise "Engin kardeşimizi yılın değil, son 10 yılın şoförü ilan edeceğiz. Kendisini ödüllendireceğiz." dedi. Ama merak edilen ise 300 Euro parası teslim edilen turistin ödül olarak ne verdiğiydi? O sorunun da cevabı ortaya çıktı. Turist 300 bin Euro'yu hiç düşünmeden sahibine teslim eden Engin Olgaç, kendisine ödül olarak 50 Avro verdiğini ifade eden Olgaç "İçinden o geçti. Ona çok teşekkür ediyorum. En azından ben de onun kadar mutluyum. Ben hak etmediğim parayı hiçbir şekilde almak istemiyorum"

70 BİN TL KREDİ BORCUM VAR

Parayı bulduktan sona hiç düşünmeden sahibine ulaştırmak için hareke geçtiğini ifade eden Olgaç "Salgın nedeniyle aylık olarak kazandığımız paradan fazla bir şey kalmıyor. O parayı hiçbir zaman bulaman. O para bizim hakkımız değil. Hak sahibine teslim ettim. Mutluyum. Gururluyum. Kim olsa benim yerimde aynı şeyi yapardı. Yine olsa yine yaparım. Üç bankaya 70 bin lira kredi borcum var. Hiç düşünmeden sahibine teslim ederim" diye konuştu