Güncel
18 Eki 2020 13:02 Son Güncelleme: 18 Eki 2020 14:26

Tatar ve Akıncı arasındaki fark! Sandıkta iki aday arasındaki fark neydi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Ersin Tatar ve Mustafa Akıncı arasındaki fark neydi? Her ikisi de oyunu kullandı. Ancak ikisinin arasında küçük ama anlamı çok büyük bir fark vardı. O fark neydi?

Tatar ve Akıncı arasındaki fark! Sandıkta iki aday arasındaki fark neydi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde yurttaşlar oy kullanmaya devam ediyor. Ersin Tatar ve Mustafa Akıncı oylarını kullandı. Maskeli olarak ve naylon eldivenleriyle oylarını kullanan Tatar ve Akıncı arasında çok kişinin fark etmediği bir fark vardı. 

'Küçük' bir fark pek çok kişinin gözünden kaçtı. Kendisi küçük ama anlamı çok büyük olan bu fark fotoğraflara yansıdı. 

Her ikisi de takım elbiseleriyle ve üstelik aynı renk kravat tercihleriyle sandık başındaydı. Mustafa Akıncı ve Ersin Tatar, makamlarına yakışır şekilde yurttaşlık görevlerini yerine getirdi. 

Ancak sandık başında dikkatli gözler bir şey farketti. Fotoğrafları yan yana getirildiğinde dahi pekçok kişinin farkedemeyeceği o kendisi küçük ama anlamı büyük detay ne miydi? 

Mustafa Akıncı ile Ersin Tatar arasında 'rozet' farkı fotoğraflara yansıdı. Ersin Tatar, ceketinin sol yakasına, kalbinin üzerine gelecek şekilde KKTC bayrak rozeti ile sandık başındaydı. Türkiye ile yakın diyalog ve ilişki kurulması gerektiğini savunan ve seçim propagandasını bu yönlü yapan Ersin Tatar, KKTC milli bayrağını göğsünde taşıyarak oyunu kullandı. 

Mustafa Akıncı KKTC bayraklı rozet takmayı tercih etmemişti. KKTC'nin Türkiye ile olan ilişkilerinde mesafeli duran ve ikinci tur seçimde arkasına solda konumlanmış olan Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin desteğini alan Mustafa Akıncı herhangi bir milli sembolü taşımadan sandık başandaydı.