KKTC
13 Mar 2021 09:36 Son Güncelleme: 13 Mar 2021 09:47

TDP Gençlik Kolları'nın afişi sokaklarda olmayacak! Neden mi?

KKTC'de 'Love Erdoğan' afişleri sokak ve meydanlarda yer alıyor. Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü de farklı bir afişi reklam ponalarına asmak istedi. Ancak bu gerçekleştirilemedi. Neden mi?

TDP Gençlik Kolları'nın afişi sokaklarda olmayacak! Neden mi?

KKTC'de 'Love Erdoğan' afişlerinin yanı sıra TDP Gençlik Örgütü de bir afiş hazırladı. Ancak hazırlanan afiş elde kaldı. Meydanlara, sokaklara asılamadı. TDP Gençlik Örgütü yaptığı açıklamada, afişleri asan reklam firmaları tarafından reddedildikleri bildirildi. 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü “Love Erdoğan” afişlerini asan reklam firmalarının, TDP’nin yaptırdığı afişleri asmayı reddettiğini duyurdu. Açıklamada, “Firmalar maalesef fikirlerimize sansür uyguluyor” denildi.

Açıklamada, “Love Erdoğan” afişlerinin yayınlandığı gibi, reklam panolarına asılması amacıyla görsel hazırladıklarını ancak reklam firmalarının söz konusu afişleri asmayı reddettiği duyuruldu. 

Yapılan açıklama şöyle:

“Sizlere söz verdiğimiz gibi, sizden gelen mesajlarla oluşturduğumuz görselimizi asacak yürekli bir firma bulamadığımızdan maalesef reklam çalışmamız bugüne yetişmeyecek gibi görünüyor...

Firmalar maalesef fikirlerimize de sansür uyguluyor.

Tamamen saygı çerçevesinde yazdığımız mesajlardan bile korktular...

Herkes bilsin, korkmuyoruz. Susmuyoruz!”