KKTC
12 Oca 2021 08:02 Son Güncelleme: 12 Oca 2021 08:09

TDP Genel Başkanı Özyiğit "Hükümet kendi kendine güvensizlik oyu verdi"

Başbakan Ersan Saner'in erken seçim çağrısına tepkiler geliyor. Meclis Başkanı'nın seçilememesinin ardından Saner'in erken seçim çağrısı muhalefet partilerinde yankı buldu.

TDP Genel Başkanı Özyiğit "Hükümet kendi kendine güvensizlik oyu verdi"

Başbakan Ersan Saner'in erken seçim çağrısı ile birlikte KKTC siyasetinde hareketli günler başladı. Muhalefet partilerinden tepkiler gelmeye başladı. Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Saner'in erken seçim çağrısını "Hükümet kendi kendine güvensizlik oyu verdi" sözüyle özetledi.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Cemal Özyiğit mecliste bir tarih daha yazıldığını belirterek, "Bütçesi dahi geçmeden ‘Başbakan’ erken seçim dedi. Zorlamayla ancak bu kadar!" dedi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Başbakan Ersan Saner'in mecliste erken seçim çağrısı yapmasının ardından sosyal medyadan değerlendirmede bulundu.

Bugün mecliste bir tarih daha yazıldığını söyleyen Özyiğit, "Kendi önerdikleri Meclis Başkanını yine kendileri seçemedi…" dedi.

"Kendi iradesiyle Cumhurbaşkanını, Parti Başkanını seçemeyenlerin, kendi önerdikleri Meclis Başkanını seçememesi de ‘yeni dönem normal’ herhalde..." diyen Özyiğit, hükümetin bir anlamda kendi kendine güvensizlik oyu verdiğini kaydetti.

Bütçesi dahi geçmeden Başbakan Ersan Saner'in "erken seçim" dediğini aktaran Özyiğit, "Zorlamayla ancak bu kadar!" ifadelerini kullandı.

Özyiğit'in söz konusu paylaşımı şöyle:

"Bugün Mecliste bir tarih daha yazıldı!

Kendi önerdikleri Meclis Başkanını yine kendileri seçemedi…

Kendi iradesiyle Cumhurbaşkanını, Parti Başkanını seçemeyenlerin, kendi önerdikleri Meclis Başkanını seçememesi de ‘yeni dönem normal’ herhalde.

Hükümet bir anlamda kendi kendine güvensizlik oyu verdi.

Bütçesi dahi geçmeden ‘Başbakan’ erken seçim dedi.

Zorlamayla ancak bu kadar!"