Güncel
02 Ara 2020 11:07 Son Güncelleme: 02 Ara 2020 11:38

Tedbirlerde ağır kalan İngilizlerden aşılamada hızlı adım! Pfizer ve BioNTech için onay çıktı

Koronaviurüs tedbirlerinde geride kalan ve büyük eleştiri alan İngiliz hükümeti bu kez hızlı adım attı. İngilizler, Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği corona virüsü aşısıyla ilgili bağımsız denetçilerin yaptığı “kullanım tavsiyesini” kabul ettiklerini duyurdu.

Tedbirlerde ağır kalan İngilizlerden aşılamada hızlı adım! Pfizer ve BioNTech için onay çıktı

Dünyanın gözü ABD'deyken İngilizler hızlı hareket etti ve Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği corona virüsü aşısını onayladıklarını açıkladı. Koronavirüs tedbirlerinde hayli geç kalan İngiliz hükümeti aşı konusunda ise hızlı hareket etti. 

İngiliz hükümeti, Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği corona virüsü aşısıyla ilgili bağımsız denetçilerin yaptığı “kullanım tavsiyesini” kabul ettiklerini duyurdu. Aşı gelecek hafta İngiltere genelinde kullanıma hazır olacak. Böylece İngiltere, Biontech ile Pfizer'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs aşısının yaygın kullanımına onay veren ilk ülke oldu.

Uluslararası ajansların son dakika gelişmesi şeklinde aktardığı haberde İngiliz hükümetinin açıklamalarına yer verildi. İngiliz  hükümeti, “Hükümetimiz bağımsız bir kuruluş olan İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Ajansı’nın aşının kullanıma dair verdiği onay tavsiyesini kabul etti. Aşı gelecek haftadan itibaren Birleşik Krallık genelinde erişilebilecek” açıklamasını yaptı.