KKTC
19 Oca 2021 11:05 Son Güncelleme: 19 Oca 2021 11:22

Trafik polisi suç üstü yakaladı! Biri 17 yaşında 2 kız ile 1 adam tutuklandı

Mağusa'da trafik polisi biri 17 yaşında olan 2 kız ile 1 adamı yakalayarak adalete teslim etti. İki kişinin sabıkası çıktı ve tutuklandılar. Suçları ne mi?

Trafik polisi suç üstü yakaladı! Biri 17 yaşında 2 kız ile 1 adam tutuklandı

Mağusa’da trafik polisinin kontrolleri sırasında içinde 17 yaşında bir kızın da bulunduğu araç durduruldu. Normal bir trafik kontrolü sırasında yaşananlardan sonra polis 3 kişi adalete teslim etti. 

Trafik polisleri Mağusa'da ehliyet, ruhsat ve alkol muayenesi yapıyordu. Tuğba Tiken, Gökhan Doğan ve 17 yaşındaki G.O polisler tarafından trafik suçu ile alıkonuldu. Aracın polis kontrolünde polis merkezine götürüldüğü sırada dışarıya atılan bazı maddelerin olduğu görüldü. Polis atılan maddeleri incelediğinde uyuşturucu madde olduğu tespit edildi. 

Yapılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından Mağusa Kaza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasından yargılanan 3 kişi hakkında karar verildi. Tuğba Tiken ile Gökhan Doğan benzeri sabıkaları ve teminatlı oldukları benzeri suçları bulunması nedeni ile tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Sabıkasız olan 17 yaşındaki G.O teminata bağlandı. Mahkeme G.O’nun yurt dışına çıkışının yasaklanması, seyahat belgelerine el konulması, 7 bin TL nakdi teminat yatırması, haftanın 1 günü ispatı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL kefalet senedi imzalaması koşulu ile serbest bırakılmasına karar verdi.

Polis mahkemede söz konusu uyuşturucu maddenin Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan gelen rapora göre 108 gram 830 miligram olduğunu açıkladı.

POLİS SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 8 Ocak 2021 tarihinde Trafik Şubesi ekiplerinin tespiti üzerine tutuklanan zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.

Zanlı Tuğba Tiken ve Gökhan Doğan’a ait cep telefonlarında yapılan incelemede birçok uyuşturucu madde fotoğrafı ve videosu bulunduğunu kaydeden Özdesoy, zanlıların araçtan dışarıya attıkları uyuşturucu maddeler ile ilgili fotoğraf ve videoların da tespit edildiğini açıkladı.

Zanlı Tiken ve Doğan’ın benzer suçlardan sabıkalarının yanında yine benzer suçlardan yargılanmayı bekledikleri teminatlı davalarının da olduğunu ifade ederek tutuklu yargılanmalarını talep eden Özdesoy, zanlı G.O’nun teminata bağlanmasını talep etti.