Güncel
08 Oca 2021 09:36 Son Güncelleme: 08 Oca 2021 09:47

Trump'ın sosyal medya engeli kalktı ve konuştu: Kongre binasını basanlar cezalandırılacak

ABD tarihinde görülmemiş bir kaosun fitilini ateşleyen Başkan Trump, geri adım atarak "Şiddet eylemlerine karışanlar bedelini ödeyecek" dedi. Trump, açıklamayı sosyal medya hesabından video paylaşımıyla yaptı.

Trump'ın sosyal medya engeli kalktı ve konuştu: Kongre binasını basanlar cezalandırılacak

ABD Kongre binasının basılması ve 4 kişinin ölmesinin ardından Başkan Trump ilk kez konuştu. Sosyal medya engeli kaldırılan Trump, video paylaşımı yaparak "Şiddet eylemlerine karışanlar cezalandırılacak" dedi. 

ABD'de Trump'ın yargılanması konuşulurken, gündeme o video bomba gibi düştü. Sosyal medya hesapları geçici süreliğine askıya alınan Trump için süre doldu... Sosyal medya hesapları aktif hale geldi. Trump yaşanan kaosla ilgili ilk açıklamayı da sosyal medyadan paylaştığı video ile yaptı. 

ABD Başkanı Donald Trump, taraftarlarının Kongre binasını basmasının ardından yaşananları ilk kez 'çirkin saldırı' olarak niteledi ve olaylara karışanların cezalandırılacağını söyledi.

Trump, Twitter'daki 12 saatlik paylaşım engelinin kalkmasının ardından videolu bir mesaj yayınladı.

"Şiddet eyleminde bulunanlar ülkemizi temsil etmiyor ve yaptıklarının bedelini ödeyecekler" diyen Trump, 20 Ocak'ta görevi sorunsuz şekilde Joe Biden'a devredeceğini de ifade etti.

Videoda uzlaşı mesajı da veren Trump sözlerini "Destekçilerimin hayal kırıklığına uğradığının farkındayım ama olağanüstü yolculuğumuz henüz başlıyor" diye bitirdi.

Şiddet eylemlerine karışanlar bedelini ödeyecek

ABD Başkanı Donald Trump, taraftarlarının Kongre binasını basmasının ardından yaşananları ilk kez 'çirkin saldırı' olarak niteledi ve olaylara karışanların cezalandırılacağını söyledi. Trump 20 Ocak'ta görevi sorunsuz şekilde devredeceğini de belirtti.