Türkiye
02 Oca 2021 18:26 Son Güncelleme: 02 Oca 2021 18:33

Türk bilimadamları çalışıyor, yerli aşılar yolda! Erdoğan tarihi de verdi

Türk bilimadamları koronavirüsle mücadelede dünya gündemindeyken, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeli bir haber verdi. Türkiye'de aşı üzerinde yürütülen çalışmalarda hızlı yol alınıyor. Türk aşısı yolda... Ne zaman geliyor? Aşıyla ilgili son tarih ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Türk bilimadamları çalışıyor, yerli aşılar yolda! Erdoğan tarihi de verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aşılarımızı nisanda kullanıma hazır hale getireceğiz
Türkiye'nin aşı çalışmalarına değinen Erdoğan, aşıların kullanımıyla ilgili tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kömürhan Köprüsü'nün açılış töreninde yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınıyla mücadeleye değindi.

Vatandaşların sağlığıyla birlikte işini, aşını ve geleceğini korumak için devletin tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı çalışmalarıyla ilgili son bilgiyi paylaştı.

TÜRKİYE'NİN AŞI ÇALIŞMALARI

Erdoğan, en geç nisan ayında Türkiye'nin kendi aşılarının kullanıma hazır hale geleceğini belirterek, şu şekilde konuştu:

"AŞILARIMIZ NİSANDA KULLANIMA HAZIR OLACAK"

"Yurt dışından temin ettiğimiz aşıların uygulanmaya başlamasıyla salgınla mücadelede önemli bir eşiği aşacağımıza inanıyorum.

İnşallah en geç nisan ayında geliştirme çalışmaları hızla süren kendi aşılarımızı da kullanıma hazır hale getirmiş olacağız.

"ASIL GÜNDEME YOĞUNLAŞABİLECEĞİZ"

Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde salgının bir tehdit olmaktan çıkmasıyla birlikte asıl gündem konularımıza yoğunlaşabileceğiz."