Güncel
18 Şub 2021 08:32 Son Güncelleme: 19 Şub 2021 10:14

Türkiye'de normalleşmenin tarihi belli oldu! 4 grupta normalleşme

Türkiyede herkesin merakla beklediği normalleşme takvimini Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan, belirlenen kriterlere göre illeri 4 gruba ayrılarak kademeli normalleşmeye geçileceğini söyledi.

Türkiye'de normalleşmenin tarihi belli oldu! 4 grupta normalleşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de normalleşmenin tarihini açıkladı. Erdoğan, illerin 4 gruba ayrılarak normalleşmeye geçileceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de pandemi tedbirlerinin alındığı günlerden normalleşmeye geçişin nasıl olacağını şöyle açıkladı: "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu, illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir."

RESTORAN, KAFE, KIRAATHANELER İÇİN KARAR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA

En çok merak edilen sorulardan biri de Türkiye'deki restoran, kafe, kıraathane ve benzeri iş yerlerinin ne zaman açılacağıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu esnafa da müjde verdi: "Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. İllerimizi vaka, aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz. Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakarlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz."