Türkiye
16 Eki 2020 14:11 Son Güncelleme: 16 Eki 2020 14:17

Türkiye'de sahte içkiden ölenlerin sayısı artıyor! Bir kişi daha...

Türkiye'de sahte içkiden ölenlerin sayısı artıyor! İzmir'de bir kişi daha metil alkol zehirlenmesi nedeniyle yaşamını yitirdi.

Türkiye'de sahte içkiden ölenlerin sayısı artıyor! Bir kişi daha...

Türkiye'de sahte içkiden ölenlerin sayısı her gün artıyor. Bugün İzmir'de bir kişi daha sahte içki den dolayı yaşamını yitirdi. 

Metil alkol zehirlenmesi olarak tanımlanan sahte içkiden ölüm olaylarının sonuncusu İzmir'de yaşandı. Böylece sahte içkiden ölenlerin sayısı 52'ye yükseldi. 

Son vakayla ilgili haber İzmir'in Foça ilçesinden geldi. Barbaros Hayrettin Öz adlı vatandaş metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Ege Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Oradan da Karşıyaka'daki özel bir hastaneye sevk edildi.

Ancak Barbaros Hayrettin Öz adlı vatandaş tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı. Öz'ün dün gerçekleşen beyin ölümünün ardından bugün yaşamını yitirdiği haberi geldi. 

Böylece, İzmir'de 9 Ekim'den bu yana sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvuranlardan ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi.  Son can kaybıyla yurt genelinde sahte içki nedeniyle ölenlerin sayısı 52 oldu.