Güncel
01 Oca 2021 09:56 Son Güncelleme: 01 Oca 2021 10:05

Türkiye'den koronavirüs aşıları geliyor! Ne zaman?

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'ye gönderilecek olan koronavirüs aşılarıyla ilgili müjdeli haberi verdi.

Türkiye'den koronavirüs aşıları geliyor! Ne zaman?

Türkiye anlaşmasını yaptığı 50 milyon dozluk Çin aşısı olarak bilinen Sinovac şirketinin geliştirdiği Coronavac aşılarını depolara koydu. Aşılar 14 günlük test ve bekleme süresinin ardından uygulanacak. Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC için yeni yıl mesajı yayınlayarak, koronavirüs aşılarıyla ilgili de müjde verdi. 

Daha önce de açıklandığı gibi Türkiye, KKTC'ye 500 bin doz koronavirüs aşısı gönderecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC yurttaşları için koronavirüs aşısı müjdesi verdi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'ye getirilerek öncelikle sağlık çalışanlarına uygulanacak olan koronavirüs aşısının, aynı çerçevede sağlık çalışanlarına uygulanmak üzere KKTC'ye de gönderileceğini açıkladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC halkının yeni yılını kutladı. Kutlama mesajında Türkiye'den KKTC'ye gönderilecek koronavirüs aşılarıyla ilgili müjdeyi de verdi.

Fuat Oktay mesajında şunları söyledi: "Sevgili Kıbrıs Türkü kardeşlerim, sadece ülkemizde değil, dünya genelinde ve KKTC'de Koronavirüs nedeniyle büyük sıkıntıların yaşandığı 2020'yi geride bırakırken, başta sağlık olmak üzere, beraberinde pek çok güzelliği beraberinde getireceğine inandığım 2021'i karşılıyoruz." 

Bu vesile ile 2021'in ilk müjdesini de Kıbrıs Türkleriyle paylaşan Oktay, açıklamasında, "Pandemi ile mücadele kapsamında Türkiye'ye getirilerek öncelikle sağlık çalışanlarına uygulanacak olan Koronavirüs aşısı, aynı çerçevede KKTC'deki sağlık çalışanlarına da uygulanmak üzere KKTC'ye de gönderilecektir." ifadelerini kullandı.

Oktay, "2021'in sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl olması temennisiyle, Kıbrıs Türk halkının yeni yılını içtenlikle tebrik ediyorum." açıklamasını yaptı.