KKTC
25 Ara 2020 07:40 Son Güncelleme: 25 Ara 2020 07:45

Türkiye'den para geldi, maaşlar bugün ödeniyor

Başbakan Ersan Saner, Türkiye'den KKTC'ye 890 milyon TL'lik kaynağın aktarıldığını belirterek, 13. maaşların bugün ödeneceğini açıkladı.

Türkiye'den para geldi, maaşlar bugün ödeniyor

KKTC'de merakla beklenen 13. maaş ödemeleri bugün yapılacak. Başbakan Ersan Saner, Türkiye'den KKTC'ye 890 milyon TL'lik kaynağın aktarıldığını açıklayarak merakla beklenen maaş ödemesinin bugün gerçekleştirileceğini açıkladı. 

Başbakan Ersan Saner, Türkiye’den KKTC'ye aktarılacak olan kaynağın onaylandığını ve söz konusu kaynaktan 13. maaşların ödeneceğini söyledi. 

Başbakan Saner, ilk resmi temaslarını Ankara’ya gerçekleştirdiklerini anımsatarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile çok yararlı görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Saner, “Kıbrıs Türkünün herzaman yanında olan Anavatan Türkiye’nin Koronavirüs salgınından sonra ekonominin düzeltilmesi adına ortaya koymuş olduğu 2020 Mali İşbirliği protokolü çerçevesinde aktarılması gereken 890 milyon TL'lik kaynağın aktarılması onaylandı. Hükümet tarafından yarın 13. maaşların ödenmesi gerçekleştirilecek” dedi. 

Anavatan Türkiye’nin Kıbrıs Türkünün her zaman yanında olduğunu vurgulayan Başbakan Ersan Saner, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a teşekkürlerini sundu ve Anavatanla sıkı iş birliğinin devam edeceğini belirtti.