Politika
28 Eki 2020 07:15 Son Güncelleme: 28 Eki 2020 08:09

UBP Genel Başkan adayı Ünal Üstel koalisyon istiyor

UBP Genel Başkan aday Ünal Üstel, erken seçime karşı çıkarak bunun bir intihar olacağını öne sürdü. KKTC'de süratle koalisyon hükümetini kurulması gerektiğini savundu.

UBP Genel Başkan adayı Ünal Üstel koalisyon istiyor

Ünal Üsten süratle koalisyon hükümeti kurulması gerektiğini söyledi. UBP Genel Başkan adayı Ünal Üstel, erken seçimin ülke için intihar anlamına geleceğini öne sürdü. 

Ünal Üstel, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, kendisinin görevden alınması konusunda da konuştu.

‘Özel jet’ krizi nedeniyle görevden alınan Ünal Üstel, "Bir suçum varsa, milletvekilliğinden istifa edip, genel başkanlığı adayından geri çekileceğim. Bunun netleşmesi için hakkımda soruşturma açılmasını isteyeceğim." dedi. Ünal Üstel, polis raporunun ve kamera görüntülerinin de ortaya çıkması gerektiğini belirterek kendisine yöneltilen iddiaların açığa çıkmasını istedi. 

Üstel, “Rakip olduğumuz bazı arkadaşlarımız konuyu seçim malzemesi haline getirmek istedi. Benim hesap veremeyeceğim bir durum yok. O fotoğraflarda kimler var, kimler ziyaret etti, hepsinden fazla merak ediyorum” diye konuştu.

Uzun süredir konunun üzerinde yük olduğunu aktaran Üstel,  “O günlerde başbakanın en yakını bendim. Gündemde seçimler vardı. Kudret Özersay da adaydı. Bizi mağdur edip, bir kenara çekilmemizi istediler diye düşünüyorum” dedi. 

 

ETİKETLER
#Ünal Üstel