KKTC
27 Eki 2020 13:05 Son Güncelleme: 27 Eki 2020 13:14

UBP Genel Başkanlığı için 5 aday! Seçilecek olan aday KKTC Başbakanı olacak...

UBP Genel Başkanlık yarışı için adaylık başvuruları sona erdi. UBP Olağanüstü Kurultayında beş adayın yarışacak. Seçilecek olan Genel Başkan çok yüksek ihtimalle KKTC'nin yeni başbakanı olacak.

UBP Genel Başkanlığı için 5 aday! Seçilecek olan aday KKTC Başbakanı olacak...

UBP Olağanüstü Kurultayı’nda beş aday başkanlık için mücadele edecek. Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanı seçilmesi ile boşalan UBP Genel Başkanlığı koltuğuna kim oturacak? 

UBP Genel Başkanlığı için aday başvurusu süresi tamamlandı. UBP Milletvekilleri Faiz Sucuoğlu, Dursun Oğuz, Ünal üstel, Hasan Taçoy ile Nazım Çavuşoğlu başvuruda bulundu.

UBP Kurultay'ı 31 Ekim Cumartesi günü saat 08:00’de Atatürk Spor Salonu’nda UBP düzenlenecek. Saat 20:00’ye kadar oylamanın yapılacağı kurultayda hiçbir adayın yüzde 50’nin üzerinde oy alamaması halinde 7 Kasım Cumartesi günü yeniden toplanılacak. Bu oylamada en çok oy alan 2 aday UBP genel başkanlığı için yarışacak.

UBP Kurultayı'nda seçilecek olan genel başkan yüksek ihtimalle KKTC'nin yeni başbakanı olacak. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, daha önce yaptığı konuşmada hükümeti kurma görevini yeni seçilecek olan UBP Genel Başkanı'na vereceğini açıklamıştı.