Güncel
30 Eki 2020 07:00 Son Güncelleme: 30 Eki 2020 13:04

UBP Genel Kurul Oylaması için pusula belirlendi! İlk sırada hangi aday?

UBP Genel Başkanlık yarışında oy pusulası belirlendi. Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanlık seçimi için oy pusulasındaki sıralama belli oldu.

UBP Genel Kurul Oylaması için pusula belirlendi! İlk sırada hangi aday?

Beş adaylı UBP Genel Başkanlık yarışında seçim pusulası belirlendi. Adayların sıralaması belli oldu. İlk sırada Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz yeraldı. 

UBP’nin Olağanüstü Kurultayı 31 Ekim Cumartesi günü saat 08:00’de Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda UBP kurultayı toplanacak ve saat 20:00’ye kadar oylama yapılacak.

UBP'nin genel başkanlık seçiminde oy pusulasındaki sıralama belli oldu. Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanlık seçiminde oy pusulası sıralaması belli oldu.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ilk sırada yer alırken, Turizm eski Bakanı ve Girne Milletvekili Ünal Üstel ikinci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu üçüncü, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu dördüncü, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ise beşinci sırada yer aldı.

31 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan oylamada hiçbir adayın yüzde 50’nin üzerinde oy alamaması halinde, Kurultay 7 Kasım Cumartesi günü yeniden toplanacak ve en çok oy alan 2 aday UBP genel başkanlığı için yarışacak.

ETİKETLER
#UBP Kurultayı