KKTC
20 Eki 2020 14:00 Son Güncelleme: 20 Eki 2020 14:08

UBP Olağanüstü Kurultayı'nın günü kararlaştırılamadı! Neden mi?

UBP Genel Başkanını seçmek için yapacağı Olağanüstü Kurultay günü kararlaştırılamadı! Cumartesi mi olsun pazar mı, henüz cevap yok.

UBP Olağanüstü Kurultayı'nın günü kararlaştırılamadı! Neden mi?

Başbakan Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanı seçilmesi ile Anayasa'ya göre UBP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmesi nedeniyle partinin olağanüstü kurultay günü için toplanıldı.

Ersin Tatar'dan boşalan genel başkanlık koltuğuna gelecek isim olağanüstü kurultayda belirlenecek. UBP Meclis Grubu, olağünüstü kurultay tarihi olarak 1 Kasım'ı düşündü. Ancak henüz kesin karar verilmedi. 

UBP Olağanüstü Kurultayı'nın tarihini belirlemek için Parti Meclis Grubu toplandı. Alınan karara göre UBP olağanüstü kurultayı için 1 Kasım tarihi belirlendi. Ancak kimi partililer kurultayın pazar değil de cumartesi yapılmasını istedi. UBP Olağanüstü Kurultayı’nın Cumartesi mi yoksa Pazar gün mü yapılacağı, gün içerisinde kesinleştirilip açıklanacağı belirtiliyor…

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ile boşalan Ulusal birlik Partisi Genel Başkanlığı görevi için UBP Kurultayı bir sonraki hafta sonu olağanüstü toplanıyor.

Bir sonraki hafta sonu yapılacağı kesin olan Kurultay’ın Cumartesi mi yoksa Pazar günü mü yapılacağı ise gün içerisinde kesinleştirilip açıklanacağı belirtiliyor.