Politika
21 Eki 2020 10:00 Son Güncelleme: 21 Eki 2020 10:04

UBP yeni genel başkanını ne zaman seçecek?

UBP yeni genel başkanını ne zaman seçecek? Bu sorunun cevabı UBP'nin bugün yapacağı toplantıda ortaya çıkacak.

UBP yeni genel başkanını ne zaman seçecek?

KKTC Politika arenasında bugün en çok merak edilen soru "UBP Genel Başkanı seçiminin ne zaman yapılacağı"... Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanı seçilmesiyle boşalan UBP Genel Başkanlığı koltuğu için yarış hangi gün? Ulusal Birlik Partisi (UBP) MYK ve PM bugün toplanarak bu konuda karar verecek. 

UBP Genel Sekreteri Ersan Saner, kurultay tarihinin yani partinin yeni genel başkanının seçileceği günün bugün belirleneceğin isöyledi. 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu ile Parti Meclisi bugün Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ile ortaya çıkan durumu ele alacak.

UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, boşalacak olan Parti Başkanlığı için kurultayda yapılacak seçim tarihi bugün Parti Meclisi’nde karara bağlanacak...

UBP Genel Sekreteri Ersan Saner’in konuyla ilgili geçtiğimiz gün UBP Meclis Grubu'nun dün yaptığı toplantıda seçim sonuçlarını değerlendirdiğini açıklamıştı. Başbakan Ersin Tatar’ın ant içmesiyle birlikte boşalacak UBP Genel Başkanlığı ile ilgili kısa sürede seçim yapılması konusunda karara varılmıştı. 

UBP’nin Genişletilmiş Merkez Yönetim Kurulu toplantısı bugün saat 16.00’da yapılacak. Saat 17.00’den itibaren de Parti Meclisi toplanacak. Genel Başkanlık seçiminin yapılacağı kesin UBP Olağanüstü Kurultay tarihi, Parti Meclisi'nde karara bağlanacak.