Türkiye
02 Nis 2021 16:15 Son Güncelleme: 15 Ara 2021 12:09

Uludağ Elektrik Kars Çağrı Merkezi'nin yeni binası hizmete açıldı

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ'nin (UEDAŞ) Kars'taki çağrı merkezinin yeni hizmet binası açıldı.

Uludağ Elektrik Kars Çağrı Merkezi'nin yeni binası hizmete açıldı

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ'nin (UEDAŞ) Kars'taki çağrı merkezinin yeni hizmet binası açıldı.

Limak Enerji Grubu bünyesinde Güney Marmara'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, 200 kişi istihdam kapasiteli yeni çağrı merkezi binasını Kars'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde faaliyete geçirdi.

Uludağ Elektrik Kars Çağrı Merkezi'nin yeni hizmet binasının açılışını, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir yaptı.

Türker Öksüz, açılışta yaptığı konuşmada, devletin, yatırımları aracılığıyla kentte oluşturulan istihdama ek olarak özel sektörün oluşturduğu istihdamı da önemsediklerini söyledi.

Kars'ta 4 firmanın çağrı merkezinin faaliyet gösterdiğini dile getiren Öksüz, "Bu çağrı merkezlerinde 759'u kadın, 347'si erkek olmak üzere 1106 kişinin istihdam edildiğini görüyoruz. Bugüne kadar Çalışma ve İş-Kur Müdürlüğümüzce çağrı merkezleri özelinde Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Programı kapsamında 252, İşbaşı Eğitimi Programı kapsamında 79 olmak üzere toplam 331 kişiye eğitim verilmiş ve çağrı merkezlerimizde istihdam edilmiştir." dedi.

Öksüz, Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ'nin çağrı merkezinde istihdam edilecek 200 kişinin 25 - 30 yaşlarında ve büyük çoğunluğunun da kadınlardan oluştuğunu kaydetti.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ise ülkenin doğusu ile batısı arasında köprü olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Enerji dağıtım sektöründe faaliyet yürüten Uludağ Elektrik Dağıtım Şirketi'nin 2016 yılında devreye alınan Kars çağrı merkezini bugün yeni lokasyonunda hizmete açtıklarını anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"Kars bizim için şirketimizin vitrini olma özelliğini taşıyor. Vatandaşımız enerji ile ilgili bize ulaşmak istediğinde onlara ilk karşılamayı bu şehirden gerçekleştiriyoruz. Güney Marmara'da 5 milyonun üzerinde bir nüfusa enerji hizmeti sağlarken Kars'ta kurduğumuz çağrı merkezimizle de müşteri memnuniyetinin nabzını tutuyoruz. Ülkenin doğusu ve batısı arasındaki köprü niteliğinde olan bu hizmetin temsilcisi olmaktan gurur duyuyoruz. Şu an 150 kişiye istihdam sağladığımız çağrı merkezinin yüzde 70'i kadınlardan oluşuyor. Ekibimizin kadın ve genç nüfus ağırlıklı oluşmasının kente büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz."

Milletvekili Ahmet Arslan da Kars'taki çağrı merkezlerinde istihdam edilen kişi sayısını artırmak istediklerini belirterek, "Kars'ta, tarım, hayvancılık alanında da çok şeyler yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz. Turizm anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Çok projeler yaptık, daha yapacağımız çok proje var. Kars hem kadim şehir olmasıyla hem de bir çok kültüre başkentlik yapmış serhat şehri olarak bunu hak ediyor." dedi.

 

ETİKETLER
#limak #nihat özdemir