KKTC
10 Şub 2021 08:44 Son Güncelleme: 10 Şub 2021 08:55

Uzmanlar uyardı! Türkiye üzerinden Kıbrıs'a kar geliyor

Dünya üzerinde iklimler, mevsimler değişiklik gösterirken meteoroloji uzmanları yeni uyarılarda bulunuyor. Türkiye'de son birkaç gündür etkili olan lodos fırtınası sonrası cuma gününden itibaren kar yağışı bekleniyor. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, kar yağışının Antalya ve Kıbrıs'ta da görülebileceğini söyledi.

Uzmanlar uyardı! Türkiye üzerinden Kıbrıs'a kar geliyor

Havaların soğumasına rağmen Türkiye genelinde kış mevsimi ılık yaşanıyor. Kuraklığın üst seviyeye çıktığı Türkiye'de kısmi yoğun yağışlar ise sel felaketlerine yol açıyor. 

Meteoroloji uzmanları iklim değişikliklerine karşı uyarılarını yapıyor. Son bir aydır Türkiye'de hakim olan lodos rüzgarı birkaç günder ülkenin batı kesimlerinde şiddetli esiyor. Fırtına nedeniyle çatılar uçuyor balkonlar yıkılıyor. 

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, hava durumu beklentilerini yorumlarken cuma gününden itibaren kar yağışı beklendiğini açıkladı. Dilek Çalışkan, yaptığı açıklamada Türkiye'nin batısından itibaren Akdeniz bölgesine dek etkili olmasının beklendiğ ikar yağışı için Kıbrıs konusunda da uyarısı yaptı: 

"Cuma sabahından itibaren kar yağışı bekliyoruz. Trakya, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine kar yağacak. Nem yeteri kadar olursa Antalya ve Kıbrıs'ta da kar yağışı bekliyoruz." 

ETİKETLER
#Kıbrıs'ta kar