Güncel
04 Kas 2020 08:34 Son Güncelleme: 04 Kas 2020 08:44

WhatsApp yeni dönemi başlatıyor! O özelliğe dikkat...

Günlük hayatta çok sık kullanılan uygulamalardan olan WhatsApp yeni dönemi başlatıyor. Bu dönemde sohbet mesajlarıyla ilgili çok önemli bir uygulama hayata geçiyor.

WhatsApp yeni dönemi başlatıyor! O özelliğe dikkat...

WhatsApp kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemde WhatsApp üzerinde çok dikkat çekici bir yenilik olacak. Sohbet mesajlarının arşivlenmesine dair bu özellik çok kişinin canını sıkacak. Neden mi? 

Özellikle hukuki deliller, ispatlar konusunda WhatsApp yazışmaları sohbetleri önem arzediyor. Mehkemeler bu yazışmaları ve sohbetleri delil olarak kabul ediyor. Tarafların bu yazışmaları mahkemeye sunabilmeleri önemli. 

WhatsApp yeni dönemde yazışmaların arşivlenme süresini 7 gün ile sınırlandırma özelliği getiriyor. Kullanıcılar dilerlerse gönderdikleri mesajı, iletiyi 7 gün saklı kalma ile sınırlayabilecekler. WhatsApp'ta karşı tarafın mesajı telefonunuzdan 7 gün sonra tek tek silinecek. 

Ancak bunu yapmaları için tercihlerden süre kısıtlamasını seçmeleri gerekecek. Aksi halde iletiler yine mesajlar listesinde 7 gün sonra da görülecek. 

 

ETİKETLER
#WhatsApp yenilik