Politika
28 Eki 2020 08:11 Son Güncelleme: 28 Eki 2020 08:19

YDP'den Tatar'e destek "Anavatanla normalleşmeden memnunuz"

Yeniden Doğuş Partisi (YDP)'nden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a destek geldi. Partiden yapılan yazılı açıklamada, Tatar'ın ilk ziyaretini Ankara'ya yapmasından memnun olunduğu belirtilerek "Anavatanla ilişkilerin normalleşmesinden ziyadesiyle memnunuz" denildi.

YDP'den Tatar'e destek "Anavatanla normalleşmeden memnunuz"

YDP'den yapılan yazılı açıklamayla Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a destek verildi. Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Turan Büyükyılmaz imzasıyla yayınlanan açıklamada Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın ilk ziyaretini Ankara'ya yapmasından duyulan memnuniyet ifade edildi. Kıbrıs'ta çözümün iki devletli yapıdan geçtiği kaydedilerek, Tatar'ın bu politikasına da destek verilmiş oldu. 

YDP'nin yazılı açıklamasında  “Anavatanla ilişkilerin normalleşmesinden ziyadesi ile memnunuz” ifadeleri yer aldı. 

İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM

YDP'nin açıklamasında şu cümleler yer aldı: 

Anavatanımızla Cumhurbaşkanlığı düzeyinde 2017 yılından beri periyodik bozulan ilişki ve diyaloğun, bundan sonra artık hiç bozulmamak üzere tekrar kurulmasından ve bundan Yeniden Doğuş Partisi olarak bizim de katkımızın olması bizi ayrıca mutlu etmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı biran evvel yeni ekibini kurmalı ve bundan sonra uygulanacak olan yol haritası konusunda her düzeyde gerekli istişare çalışmaları başlatmalıdır.

YDP olarak biz Sayın Cumhurbaşkanı’na her konuda yardımcı olmaya hazırız. Öte yandan gündemde olan 5+1 zirvesinde Crans Montana’da kalınan yerden tekrar federasyon görüşülmesine şiddetle karşı olduğumuzu, bu zirvede iki devletli çözüm dışında başka bir konunun konuşulmaması gerektiğini tekrar not ediyoruz.