KKTC
28 Oca 2021 11:59 Son Güncelleme: 28 Oca 2021 12:07

Alsancak Belediye Başkanı tam kapanma istiyor: "Başka çaremiz kalmadı"

KKTC'de artan koronavirüs vakalarında çare tam kapanma olarak gündemde... Çeşitli kurum ve kuruluşlardan tam kapanmaya yönelik çağrılar geliyor. Alsancak Belediye Başkanı da tam kapanma isteyenlerden...

Alsancak Belediye Başkanı tam kapanma istiyor: "Başka çaremiz kalmadı"

KKTC'nin koronavirüsle mücadelesi sürerken, tam kapanma gündemde... Ülkede tam kapanmaya yönelik çağrılar ve istekler dillendiriliyor.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, kısmi kapanmanın çözüm getirmediğinin ortaya çıktığını belirterek tam kapanma çağrısında bulundu. Ataser, koronavirüsün çok yayıldığını ve bulaşın önlenmesi kapsamında tam kapanma istediklerini söyledi.

Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, BRT'deki ‘Manşet+’ programına telefonla bağlanarak tam kapanma çağrısı yaptı. KKTC'de artan koronavirüs vakalarının endişe verici boyuta ulaştığını kaydeden Fırat Ataser, kısmi kapanmanın çözüm olmadığının ortaya çıktığını söyledi. 

Ataser, Ocak ayının ilk haftasında kapanma yapılması durumunda, bulaşın bu kadar yayılmamış olacağını ifade ederek, virüsün nereden çıkacağının bilinmediğini söyledi.

TAM KAPANMADAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK

“Bizim tam kapanmadan başka çaremiz yoktur” diyen Alsancak Belediye Başkanı Ataser, “Hastalığı kendi içerimizde yaydık. Kapanmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

KISMİ KAPANMA SONUÇ VERMEDİ

Kısmi kapanmanın, istedikleri gibi olmadığını belirten Fırat Ataser, bazı sektörlerin açık kalmasının, yoğunluğu azaltmadığını ve tam kapanma istediklerini dile getirdi.

Alsancak Belediye Başkanı Ataser, “Tam kapanma istiyoruz biz. Tam kapanma olursa; market, eczane, petrol gibi ihtiyaçlı yerler açık olması gibi bir talepte bulunduk. Tam kapanma olduğu halde işi yeneriz aksi takdirde yayılmaya devam edecek. Her gün 4-6 arası vaka sayımız var. Çözüm noktasındayız…” dedi.