Güncel
08 Kas 2020 16:19 Son Güncelleme: 08 Kas 2020 19:06

Azerbaycan en kritik şehri geri aldı! Zaferi Aliyev duyurdu

Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtulmasında kritik öneme sahip olan Şuşa şehrini Azerbaycan ordusu geri aldı. Zaferi dünyaya İlham Aliyev askeri üniforma giyerek duyurdu.

Azerbaycan en kritik şehri geri aldı! Zaferi Aliyev duyurdu

Azerbaycan ordusu startejik öneme sahip Şuşa şehrini Ermeniler'den geri aldı. Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtarılmasında çok önemli bir noktada bulunan Şuşa'nın işgalden kurtarılmasını Cumhurbaşkanı İlham Aliyev dünyaya askeri üniforma giyerek duyurdu.

İlham Aliyev Şuşa zaferini "Ata vasiyetini yerine getirdim. Gözün aydın olsun Azerbaycan" sözleriyle ilan etti. 

28 YIL SONRA EZAN SESİ

Azerbaycan, Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarına yönelik düzenlediği operasyonlarda kritik öneme sahip Şuşa şehrini işgalden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı açıklamada, "Şuşa'yı işgalden kurtardık. 28 yıl sonra ezan sesi duyulacak. Bu zaferi savaş meydanında kazandık, müzakere masasında değil. İşgalcileri topraklarımızdan kovuyoruz, kovacağız" dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Şuşa zaferini ulusa sesleniş konuşmasında duyurdu. 28 yıldır işgal altında bulunan Şuşa'nın kurtarıldığı müjdesini veren Aliyev "Ata vasiyetini yerine getirdim" dedi. 

ONLARI BU TOPRAKTAN DEFEDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Aliyev "Bugün Azerbaycan bayrağı Şuşa'da dalgalanıyor. İktisadi gücümüz olmasayı bu başarıyı elde edemezdik." derken, bütün dünyaya Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu söylediklerini de hatırlattı. 

Aliyev şunları söyledi: "Yürüyüşümüz devam edecek. Ermenistan cevap vermezse sonuna kadar devam edeceğiz. Bütün işgal edilmiş topraklardan düşman çıkarılmalıdır. Azerbaycan şehitlerinin, Hocalı şehitlerinin kanı yerde kalmayacak. Biz intikamımızı savaş meydanında alacağız, alıyoruz. Onları bu topraklardan defedeceğiz, kovuyoruz ve kovacağız. Ata vasiyetini yerine getirdim. Gözün aydın olsun Azerbaycan."