Politika
08 Kas 2020 16:37 Son Güncelleme: 08 Kas 2020 16:55

Azerbaycan'ın zaferi için Cumhurbaşkanı Tatar'ın kutlama mesajında derin mesaj

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan'ın Şuşa zaferini kutladı. Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtarılmasında kritik öneme sahip olan Şuşa kentini Azerbaycan ordusu geri aldı. Cumhurbaşkanı Tatar, zafer için kutlama mesajında derin bir mesaj verdi.

Azerbaycan'ın zaferi için Cumhurbaşkanı Tatar'ın kutlama mesajında derin mesaj

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan'ın Şuşa zaferi için kutlama mesajı paylaştı. Azerbaycan ordusunun işgalden kurtardığı Şuşa kentinin kritik önemine vurgu yapan Cumhurbakanı Tatar, mesajında "“Gardaşımızın zaferi kutlu olsun” dedi. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, sosyal medyadan paylaştığı kutlama mesajında Şuşa kentininin işgalden kurtarılmasını sevinçle karşıladıklarını ifade etti. Tatar, paylaşımına Azerbaycan’ın, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için verdiği mücadeleyi desteklerini belirterek, şöyle dedi:

“Azerbaycan’ın, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için verdiği mücadeleyi destekliyoruz. Dağlık Karabağ'ın işgalden kurtarılmasında kritik öneme sahip Şuşa kentinin işgalden kurtarılmasını sevinçle karşılıyoruz. Gardaşımızın zaferi kutlu olsun.”

Cumhurbaşkanı Tatar'ın Azerbaycan için "gardaşımız" diye seslenmesi, KKTC'nin yeni döneminde Türkiye ile olduğu gibi Azerbaycan ile olan ilişkisinde de sıcak ve yakın olacağının işareti olarak yorumlandı.