Güncel
05 Şub 2021 10:00 Son Güncelleme: 05 Şub 2021 11:20

Babanı isyanı: "Karantina otelinde kızım için doktor gelmedi"

KKTC'de koronavirüs vaka sayısındaki artışın önüne geçilemiyor. Sağlık Bakanı Ali Pilli, vatandaşlara "Kontrol altına alamıyoruz. Kendinizi koruyun" çağrısında bulunurken, karantina otelinde kalan koronavirüslü bir kız çocuğu için doktorların gelmediği iddia edildi.

Babanı isyanı: "Karantina otelinde kızım için doktor gelmedi"

Koronavirüs nedeniyle karantina otelinde kalan küçük kızı için doktor gelmemesi üzerine baba İbrahim Hasırcı sosyal medyadan isyan etti. İbrahim Hasırcı "Koronavirüse yakalanan kızıma karantina otelinde kendi imkanlarımla baktım" dedi. 

Lapta'da yaşayan İbrahim Hasırcı, kızı Ayşe'nin koronavirüs yakalanması nedeniyle karantina oteline yerleştirildiklerini söyledi. Hasırcı, otele yerleştikten sonra ise tüm başvurularına rağmen kızının bakımına doktor gelmediğini söyledi. İbrahim Hasırcı, kızının tedavisini kendi imkanlarıyla yaptığını ilacını ve buharını kendi elleriyle verdiğini açıkladı. 

İbrahim Hasırcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, karantina oteline yerleştirildikleri günden itibaren her gün doktor talep ettiklerini belirterek, "Ne gelen oldu ne giden" dedi.

Karantina otelinde yapılan PCR testi neticesinde kızının pozitif çıktığını söyleyen Hasırcı, günlerce kendi çabaları ile kızına buhar ve ilaç verdiğini anlattı.

Hasırcı, "Ayşe kendi kendine baktı" diyerek, bugün kontrol edildikten sonra kızının otele yerleştirildiğini ifade etti.

Hasırcı, kızına kendi imkanlarıyla buhar verdiği anı da sosyal medyadan paylaştı...

Hasırcı'nın paylaşımı şöyle:

"Bu resim gerçektir. 30/01/21 tarihinde karantina oteline yerleştiğimiz günden itibaren hergün doktor istememize rağmen ne gelen oldu ne giden. Dün bizi hasteneye çağırdılar, çocuk için yine doktor görmeden geri geldik. Sadece otelde PCR testi yapıldı ve çocuğum pozitif çıktı. Yani kaç gün bu durumda, kendi çabalarım ile buhar ilaç verdim. Bugün kontrol edilip pozitif oteline yerleştirildi. Ayşeciğim kendi kendine baktı."