Güncel
05 Şub 2021 09:45 Son Güncelleme: 05 Şub 2021 11:20

Sağlık Bakanı ülkeyi korkuttu! Kontrol altına alamıyoruz kendinizi koruyun

KKTC'de koronavirüs mücadelesinde Sağlık Bakanı Ali Pilli ülke genelinde büyük bir korkuya neden olan açıklamada bulundu. Ali Pilli, koronavirüsü kontrol altına alamadıklarını belirterek vatandaşlara 'kendinizi koruyun' dedi.

Sağlık Bakanı ülkeyi korkuttu! Kontrol altına alamıyoruz kendinizi koruyun

KKTC'de koronavirüs mücadelesi sürerken Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, yaptığı açıklamayla büyük bir korku dalgası yarattı.

Bakan Pilli yaptığı açıklamada ülke olarak çok zor bir dönemden geçildiğini ve bulaşın kontrol altına alınmadığını kaydederek “Koronavirüs ile mücadelede lütfen önce kendinize sonra bize güvenin. Halkımızdan içinden geçtiğimiz bugünlerde daha özverili ve sorumlu davranmasını istiyoruz” dedi.

Koronavirüs salgınında yoğun çaba gösterdiklerini vurgulayan Sağlık Bakanı Ali Pilli, vatandaşların da bu mücadeleye katkı koymaları gerektiğini söyledi. Vatandaşların evde kalmalarının önemine de işaret eden Bakan Pilli, temasın kesilmesi için bunun şart olduğunu vurguladı.

Bakan Pilli “Acil bir durum olmadıkça lütfen sokağa çıkmayın, çıktığınız zaman mutlaka maske mesafe ve hijyen kurallarını ihmal etmeyin” dedi. Bakan Pilli açıklamasında şunları söyledi: 

“Bugünlerde herkesi koronavirüs pozitif vaka gibi düşünerek önlemlerimizi alalım, ona göre hareket edelim.  Ülke olarak hepimiz risk altındayız.  Ailemizi sevdiklerimizi korumak istiyorsak çağrılara ve uyarılara kulak vermeliyiz.

Bu mücadele hepimizindir. Biz salgını yenmek istiyoruz ancak bunun için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Özellikle PCR testi yaptırmaya giden vatandaşlarımız sosyal mesafe kuralını lütfen kendisi uygulasın. Biz zorla müdahaleden yana değiliz. Bulaşı kontrol altına alamıyoruz. 

Bazı vatandaşlarımızın kurallara riayet etmemesi ve sorumsuzca davranmaları yüzünden bulaş her an kontrolden çıkabilir. Günde 70 80 vakayı bulduk ve eğer şimdi bulaşı durduramazsak tablo daha da vahim bir hal alacaktır. Bu duruma hep beraber bir dur diyelim.”