Güncel
28 Ara 2020 15:31 Son Güncelleme: 28 Ara 2020 19:23

Çin aşısının Türkiye'ye gelişinde gecikme! Neler oluyor?

Türkiye'nin testlerini de yaptığı Çin aşısının gelişinin gecikeceği açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gecikmeyle ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Çin aşısının Türkiye'ye geç gelmesinin sebebi ne?

Çin aşısının Türkiye'ye gelişinde gecikme! Neler oluyor?

Tüm dünya koronavirüs aşısı peşinde koşarken, Türkiye satın aldığı aşılara planlanandan daha geç bir sürede ulaşacak. Gecikmeyi Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medyay hesabından duyurdu. 

Çin'den gelecek olan aşılarla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz" dedi.

Çin’deki koronavirüs alarmı ile birlikte Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası, aşıların gelişini etkiledi. Pekin’de gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmesi nedeniyle Türkiye’ye aşıların gecikmeli olarak geleceği belirtildi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi: 

“Pekin'deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz” dedi.