Güncel
09 Mar 2021 10:48 Son Güncelleme: 09 Mar 2021 10:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Boris Johnson iki devletli çözüm için görüştü!

Kıbrıs adasındaki sorunların çözümü için düzenlenecek olan 5+BM gayriresmi toplantısı öncesi görüşmeler hızlandı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson telefonda Kıbrıs meselesini görüştü. Erdoğan, Kıbrıs adasında iki devletli çözüme yönelik Türkiye ve KKTC beklentisinin herkes için kazan-kazan durumu oluşturacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Boris Johnson iki devletli çözüm için görüştü!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Kıbrıs konusu da ele alındı.

Kıbrıs meselesinde İngiltere'nin son dönemde gösterdiği çabaları memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Erdoğan, iki devletli çözümle yalnızca Ada'daki iki taraf için değil, yeni bölgesel iş birliği fırsatları bakımından herkes için "kazan-kazan" durumu yaratacağını kaydetti.

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Kıbrıs'ta olduğu gibi Doğu Akdeniz ve Ege'de de yapıcı tutumuna devam ettiğini, Yunanistan'ın kışkırtıcı eylem ve söylemlerine rağmen soğukkanlı tavrı ve istikşafi görüşmelere devam etme kararlılığını koruduklarını belirtti.