Güncel
20 Kas 2020 22:49 Son Güncelleme: 20 Kas 2020 23:02

Cumhurbaşkanı Tatar Girne'deki hortumun vurduğu yerde incelemelerde

KKTC genelinde yaşanan sağanak yağış, fırtına, dolu ve hortum felaketinin ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar incelemerde bulundu. Tatar, hortum felaketinin yaşandığı Girne'de kesilen elektriğin kısa süre içinde tekrar verilmesi için çalışmaların sürdüğün söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar Girne'deki hortumun vurduğu yerde incelemelerde

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hortumdan etkilenen Girne'de incelemelerde bulundu.Teknecik Santrali ve Çatalköy Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Tatar, çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek elektrikleri kesilen Girne'de yaşamın kısa süre içinde normale döneceğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, doğal afet ve hortumdan etkilenen Teknecik Santrali ve Çatalköy Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Tatar, Teknecik Santrali’nde yaşanan sıkıntıdan dolayı Girne’de elektriklerin kesik olduğunu belirtti. Büyük bir doğal afet yaşandığını söyleyen Tatar, çalışmaların aciliyetle başladığını, Girne'ye elektirğin en kısa zamanda verileceğini kaydetti. 

Can kaybı olmamasının tek teselli olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, Çatalköy Sanayi Bölgesi’nde hortumun yarattığı zararın büyük olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Tatar, sel felaketi nedeniyle Karpaz'da da sıkıntılar oluştuğunu açıkladı. Belediye başkanlarıyla temasta oldukllarını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, yarın sabah Karpaz'da incelemelerde bulunacağını söyledi.