Güncel
13 Kas 2020 12:25 Son Güncelleme: 13 Kas 2020 14:41

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün başlıyor

KKTC'nin 37. kuruluş yıldönümü için bugün Lefkoşa'da Cumhuriyet Korteji düzenleniyor. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kortej yürüyüşü ile başlıyor.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün başlıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün Lefkoşa'da düzenlenen Cumhuriyet Korteji yürüyüşü ile başlıyor. 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 37’nci kuruluş yıldönümü bugün başlıyor. 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından organize edilen Lefkoşa’daki “Cumhuriyet Korteji” ile başlatılan kutlamalara öğrenciler katılıyor.  

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından organize edilen “Cumhuriyet Korteji”, pandemi kurallarına uygun bir şekilde Lefkoşa bölge okullarından gelecek öğrencilerin, üniversitelerin, kurum kuruluşların ve kültür derneklerinin katılımı ile gerçekleştiriliyor. 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı önünden başlayan kortej yürüyüşünü, Cumhuriyet Meclisi ve Ledra Palace Işıkları güzergahını izleyerek Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda tamamlayacak. 

Öte yandan 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Yol Koşusu bugün düzenlendi. Saat 09.30’da Haspolat Çemberi’nden başlayan koşu Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda tamamlandı.