Politika
17 Eki 2020 19:12 Son Güncelleme: 17 Eki 2020 19:33

Derinya'da Rum provokatörlerden seçim günü provokasyon eylemi!

Derinya'da Rum provokatörlerden seçim günü provokasyon eylemi hazırlığındalar. Elam ile Isaac ve Solomos İnisiyatifi adlı grubun yarın Derinya Sınır Kapısı'nda geniş katılımla bir eylem hazırlığında oldukları bildirildi.

Derinya'da Rum provokatörlerden seçim günü provokasyon eylemi!

Rum provokatörler tıpkı geçtiğimiz pazar olduğu gibi yine seçim gününde büyük bir provokatif eylem hazırlığındalar. KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı yarın Rum eylemcilerin Derinya Sınır Kapısı’nda geniş çaplı bir eylem hazırlığında oldukları bildirildi. 

Elam ile Isaac ve Solomos İnisiyatifi adlı topluluğun yarın saat 19.30 sularında Derinya'daki eylem hazırlığı nedeniyle güvenlik tedbirleri alındı. 

Öte yandan, Rum provokatörlerin eylem hazırlığının duyulması üzerine Kıbrıslı Türkler, Derinya Sınır Kapısı'na gelerek protestoda bulundular. Rum provokatörlerin yapacağı eylemi protesto eden Kıbrıslı Türkler, Derinya Sınır Kapısı'na yaklaştırılmadı. Sınır kapısı yaklaşık 2 kilometre mesafede sivil girişlerine kapatıldı. 

Eyleme tepki gösteren bir grup Kıbrıslı Türk geçişe kapatılan barikat yakınında toplandı. Polis barikatı geçişe izin vermiyor. Eylem nedeni ile çok sayıda polis görev yapıyor. Eylemi protesto eden topluluğun basın açıklaması yapıp dağılması bekleniyor.