Politika
16 Eki 2020 08:00 Son Güncelleme: 16 Eki 2020 08:12

DP Genel Başkanı Ataoğlu'ndan Serdar Denktaş'a sert kınama!

Demokrat Parti ile bağını kopardığını açıklayan Serdar Denktaş'a partinin genel başkanı Fikri Ataoğlu'ndan sert kınama geldi.

DP Genel Başkanı Ataoğlu'ndan Serdar Denktaş'a sert kınama!

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Serdar Dektaş'ı kınadı. Geçtiğimiz gün DP ile tüm bağını kopardığına dair Denktaş'ın yaptığı açıklamadaki sözlerini esefle karşıladıklarını belirten Ataoğlu bir kınama mesajı yayımladı. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde destekledikleri Serdar Denktaş, için kınama mesajı yayınlayan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, "Onurumuza sahip çıkmadığımız,  suçlamasını şiddetle reddederiz” dedi.

Serdar Denktaş, 28 yıl mücadele verdiği DP parti ile bağını kopardığına dair yaptığı açıklamada "Yıllarca başkanlığını yaptığım partim kendi onuruna sahip çıkamıyorsa bana düşen görev kendi onuruma sahip çıkmaktır." demişti. 

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, bu sözler üzerine bir kınama bildirisi yayınladı. Ataoğlu “İlkelerimiz ve demokrasi inancımız ışığında, seçim sonuçlarına herkesin ve her kesimin saygı duyması gerektiğini ifade etmek ister, ‘onurumuza sahip çıkmadığımız’ suçlamasını şiddetle reddederiz” dedi.

Yazılı olarak yapılan açıklamada Demokrat Parti’nin, kurulduğu günden beri demokrasiden, kurucu liderleri Rauf Raif Denktaş’ın yolundan ve Anavatan Türkiye’nin izinden hiç ayrılmadığı vurgulandı.

DP’nin girdiği tüm seçimlerde alınan oy kapsamında halkının takdirine saygı duyduğunu ve yanlışı varsa düzeltme, eksiği varsa tamamlama derdinde olduğunu ifade eden Ataoğlu, “Anavatan Türkiye ile koordineli ve uyumlu bir birliktelik” görüşleri doğrultusunda da Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ı destekleme kararı aldıklarını kaydetti.

AYRILMA KARARI BİZLERİ ÜZDÜ 

“Bu noktada, Cumhurbaşkanlığının ilk turunda desteklediğimiz Serdar Denktaş’ın alınan seçim sonuçları kapsamında DP’den ayrılma kararı, bizleri üzmüştür” diyen Ataoğlu, şöyle devam etti:

“Siyasette halkın takdirine her halükarda saygı duyulması hususuna demokrasi mücadelesi yapmış bir parti olarak inancımız tamdır.

ŞİDDETLE REDDEDERİZ

Ancak Serdar Denktaş’ın ‘DP’nin onuruna sahip çıkmadığı’ ifadesini esefle karşılar, ilkelerimiz ve demokrasi inancımız ışığında, seçim sonuçlarına herkesin ve her kesimin saygı duyması gerektiğini ifade etmek ister, onurumuza sahip çıkmadığımız suçlamasını şiddetle reddederiz.

Demokrat Parti, tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasinin gerektirdiği her durumu anlayışla karşılayarak, Anavatan Türkiye ile Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ın izinde yürümeye devam edecektir.

Bununla birlikte, dün olduğu gibi bugün de irademize sahip çıkacağımızı ve her şart ve koşulda onurumuzu da korumaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine getirmeyi bir görev biliriz.”