Güncel
11 Eki 2020 12:29 Son Güncelleme: 11 Eki 2020 12:37

Ersin Tatar oyunu kullandığı sırada ne söyledi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimi ve anayasa değişikliği halk oylaması için yurttaşlar sandığa gidiyor. Seçimde aday olan Başbakan Ersin Tatar da oyunu kullandı. Ersin Tatar'ın hangi okulda oy kullandığı ve ne söylediği yurttaşlar tarafından merak edildi.

Ersin Tatar oyunu kullandığı sırada ne söyledi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve anayasa değişikliği halk oylaması için bugün yurttaşlar sandığa gidiyor. Sabah erken saatlerde oy kullanan siyasilerden biri de Başbakan Ersin Tatar oldu. 

Seçimin güçlü adaylarında olan Ersin Tatar oyunu Lefkoşa’da Şht. Tuncer İlkokulu’ndaki 140 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaptı. Korona virüs tedbirleri kapsamında oyunu kullanırken de maskesini çıkarmayan ve eldiven takan Ersin Tatar, medya mensuplarına sandığa oy pusulasını atarken görüntü verdi. 

Oy kullandıktan açıklama yapan Tatar, seçimin hayırlı olmasını diledi. Tatar “Burada güzel bir demokrasi var. İradenize sahip çıkın." dedi.  Ersin Tatar, pandemi çerçevesinde alınan önlemlere de işaret ederek korkulacak bir şeyin olmadığını söyledi.