Politika
13 Eki 2020 22:37 Son Güncelleme: 13 Eki 2020 22:48

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ersin Tatar'a YDP destek vereceğini açıkladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ersin Tatar'a YDP destek vereceğini açıkladı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ersin Tatar'a YDP destek vereceğini açıkladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde yarışacak olan Mustafa Akıncı ve Ersin Tatar için partilerden destek açıklamaları geliyor. Seçimin kilit partisi konumunda olan CTP'den Mustafa  Akıncı'ya destek açıklaması gelmişti. Şimdi de Ersin Tatar için YDP'den destek açıklaması geldi.  

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, yapılan MYK toplantısında seçim sürecini değerlendirerek Ersin Tatar’ın desteklenmesi yönünde karar alındığını açıkladı. 

Erhan Arıklı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Mustafa Akıncı ve Ersin Tatar isminden hangisine destek verileceği konusunda toplantıda tartışmalar yaşandığını belirtti. Arıklı, bazı partililerin parti tabanının serbest bırakılmasını istediğini söyledi. Erhan Arıklı şu açıklamayı yaptı:

“Bazı arkadaşlarımız her ne kadar tabanın serbest bırakılması yönünde karar üretilmesini isteseler de yapılan tartışmalar sonucunda oy birliği ile yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısına MYK olarak sayın Ersin Tatar’ın desteklenmesi yönünde karar üretildi. Alınan karar oy birliği ile alınmıştır. Yarından itibaren sahaya ineceğiz elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.”

Arıklı, bu seçimlerde iki zihniyetin yarışacağını söyledi. Bir tarafta federalistlerin diğer tarafta da KKTC’den yana tavır koyanların olduğunu ifade ederek, YDP olarak kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakılacağını vurguladı.