KKTC
09 Mar 2021 11:14 Son Güncelleme: 09 Mar 2021 11:23

KKTC'de elektrik kavgası! Maliye Bakanlığı'na 4 gündür elektrik verilmiyor

KKTC'de yaşanan koalisyon içi uyumsuzluk Maliye Bakanlığı'nın 4 gündür elektriksiz kalmasına neden oldu. Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı'nın BRT ekranlarında "bazı büyük kurumların elektriğini kestik..." dedi. Günlerdir elektriksiz kalan Maliye Bakanlığı'nda yetkililer tepkili...

KKTC'de elektrik kavgası! Maliye Bakanlığı'na 4 gündür elektrik verilmiyor

KKTC'nin elektrik sorunu büyüyor. KIBTEK'te yolsuzluk operasyonu başladı. Maliye Bakanlığı'nda ise 4 gündür elektrikler yok.

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı, katıldığı canlı yayında bazı büyük kurumların elektriklerini kestiklerini açıkladı. Şimdi herkes Arıklı'nın açıklamasının Maliye Bakanlığı'nı da kapsayıp kapsamadığını merak ediyor. Maliye Bakanlığı’nın borcu yüzünden en son Ağustos 2019’da elektriği kesilmişti. 

KKTC'deki koalisyon hükümetinde 'elektrik' kavgası gün yüzüne çıktı. Maliye Bakanlığı'nın 4 gündür elektrikleri kesik. Maliye Bakanlığı'nın geçtigimiz günlerde bakanlıklar ile bakanlıklara bağlı kurum ve dairelerin elektrik borcunu ödediği, meblağın ise 8 buçuk milyon TL'yi bulduğu bildirildi. Buna rağmen yaşanan kesinti nedeniyle Maliye Bakanlığı yetkilileri tepkili. Maliye Bakanlığı’nda elektriklerin kesik olması nedeniyle 4 gündür jeneratör kullanılıyor.